Yandan Başlamalı Dikişsiz Yelek Modeli

18.05.2020
2.546
Yandan Başlamalı Dikişsiz Yelek Modeli

Yandan Başlamalı Dikişsiz Yelek Modeli
Farklı bir teknikle dikişsiz bir şekilde örülen yandan başlamalı yelek modelleri şu aralar çok beğeniliyor. Bir önceki konumuzda da buna benzer bir örneği ve yapılışını paylaşmıştık. Bu yenisi de ona benzer bir model olarak karşımıza çıkıyor.
Ajur sıraları bu yelekte başka yandan başlamalı bebek yelek modeline göre tek renkle örülmüştür. Hem de etek ve ön gövde kıyılarındaki haroşalarda ajurda çalışılan renklerle prosedüreler yapılmıştır.
Bu yelek modeli de bir bebek yeleği olarak örülmüştür. Beden ölçüsü 1-2 yaş amacıyladir. Orta kalınlıkta bir bebe yünü ile 3 numara şiş tercihi yapılmıştır. El sıkılığına göre bu şiş numarası 3,5’a da çıkarılabilir.
Yandan Örülen Dikişsiz Yelek Modeli
Diğer yandan başlamalı bebek yeleğinin yapımı ise alttaki gibidir.
İki Şişle Yandan Başlamalı Bebek Yeleği Nasıl Örülür?
Ön vücudun yan kıyıından haroşa ile yapımına başlanmıştır. Başlangıç amacıyla de şişin üstüne 90 ilmek atılmıştır. İlk ön vücudun kıyı haroşa çalışmasında 10 ilmek de bir ilik açılmıştır. Yandan örüldüğü amacıyla iki renkle birlikte yeleğin yaka, etek, kol ve gövde çalışması birlikte yürütülmüştür.
İlk ön vücudun kıyı horaşası çalışıldıktan sonra renkli ipe geçilerek tekrar haroşa şeklinde desen yapımına geçilmiştir. Desenli kısımlar tekrar haroşa ile ajurlu olacak şekilde örülmüştür. Çizgili desen araları ise önde düz, arkada ise haroşa şeklinde yapılmıştır.
Yandan Başlamalı Dikişsiz Bebek Yeleği Yapımı
Boyun evresinde 7, etek evresinde ise 10 ilmek haroşa çalışması uygulanmıştır. 6 çizgi deseninden sonra ilk kol işlevini gerçekleştirmesine geçilmiştir. Yine kol da gövde ile birlikte çizgili desenli olacak şekilde bir çalışılmıştır.
Bu prosedür başka ön vücudun kıyı haroşasına ulaşana kadar tekrarlanmıştır. Aşağıdaki video bu yandan başlamalı yeleği nasıl öreceğiniz ile ilgili detaylar paylaşmaktadır.
https://youtu.be/MuvNLsqNsTQ

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.