Tığ İşi Dik Zikzak Modeli Nasıl Yapılır

21.07.2020
2.463
Tığ İşi Dik Zikzak Modeli Nasıl Yapılır

Tığ İşi Dik Zikzak Modeli Nasıl Yapılır
Bebek battaniyelerinde en çok tercih edilen modeli sanırız zikzak battaniye modelleridir. O yüzden de elimizden geldiğince sizlere yeni zikzak örgü modelleri geldikçe paylaşmaya gayret ediyoruz. Bu dik zikzak örgü örneği de bunlardan biri.
Biz sizlere bu zikzak modeli ile nasıl battaniye örüldüğünü aktaracağız. Sizler tabi ki bununla kalmayıp değişik örgüler de örebilirsiniz. Örneğin bu modelden güzel ve renkli bir atkı çıkmaz mı? Hayal gücünüze kalmış. Daha çoğu örgü işinizde kullanabilirsiniz.
Resimlerden görüleceği üzere her zikzak esnasında değişik renklerle renk cümbüşü battaniyeler örebileceğiniz gibi tek renkle de devam etmeyi tercih edebilirsiniz.
Tığ İşi Dik Zikzak Battaniye Modeli Nasıl Örülür?
İki zikzak örneği çıkacak şekilde anlatımı ufak bir parça üzerinden anlatılmıştır. Çok basit bir yapılışa sahiptir. Mantığını kavradığınızda örmek dilediğiniz genişliğe kadar devamını rahatlıkla getirebilirsiniz.
Örnek dik zikzak örgü modeli anlatımına 75 zincir çekerek başlanmıştır. İp olarak Loren Natural Baby markası tercih edilmiştir. 4,5 numara tığla örülmüştür.
Tığ İşi Dik Zikzak Örgü Örneği
Kurulumunda modelin sonradan açılmasını önlemek amacıyla sıranın başında ve sonundaki ilmeklerde beraber alım gerçekleştirilmiştir. Geri kalan kısımlarında ise normal tırabzanlar örülmüştür. Zikzakların her biri kanadı amacıyla 15’er tırabzan yapılmıştır.
Tığ İşi Dik Zikzak Örgü Modeli Yapımı
Zikzak şeklini sunabilcek amacıyla her biri kanat tamamlandıktan sonra diğerine geçmeden evvelce artırmalar gerçekleştirilmiştir.
Videosunda bu zikzak örneğinden nasıl battaniye öreceğinize dair püf noktaları da gösterilmiştir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.