Saç Örgülü Süveter Modeli

16.05.2020
7.489
Saç Örgülü Süveter Modeli

Saç Örgülü Süveter Modeli
İnternette çok beğenilen bir süveter modelinin anlatımını paylaşıyoruz. Tek renkle örülen ve saç örgülü bir model olan bu süvetere bebekleriniz amacıyla derhal örmek isteyeceksiniz. Tasarım olarak da güzel olan bu saç örgülü bebek süveteri gerektiğince da kullanışlı. Örmesi de zevkli.
Resimde görülen bu süveter modelinin anlatımı 1 yaş bebekler amacıyla yapılmıştır. Yapımında 1 yumak Alize Happy Baby bebe ipi kullanılmıştır. Süveter 3,5 numara şiş ile örülmüştür. Hem de 3 adet de düğme kullanılmıştır.
Bu modelin haricinde yararlanabileceğiniz değişik süveter paylaşımlarımız da vardır. Hemen alçakta bunun bir örneğini görebilirsiniz.
İki Şişle Saç Örgülü Süveter Örneği Nasıl Örülür?
Modele süveterin etek alanından lastik yapılarak başlanmıştır. Bu işleme ilk evvelce ön gövdeden başlanmış olunup şişe bunun amacıyla 72 ilmek atılmıştır. 13 sıra süresince 2 düz 2 ters lastik çalışılmıştır.
Ardından kenarlarda düz örgü, ortada ise tekrar 2+2 lastik ile lastiğin başında ve sonucunda saç örgüsü modeli şeklinde ilerlenmiştir.
Lastik çalişması belli bir sıra saç örgüsü ile beraber örüldükten sonra lastik alanı yerine düz örgü ile devam edilmiştir.
Kol kesimleri ve yaka çalışması ile beraber saç örgülü süveterin ön gövde çalışması tamamlanmıştır.
Arka ise öne göre daha basittir. Sadece düz örgü ile örülmüştür.
Son olarak ön ve arka gövde kısımları birbirlerine dikilerek bebek süveteri bundan sonra kullanıma hazır duruma getirilmiştir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.