Kız Bebek Yeleği Yapımı

08.07.2020
5.075
Kız Bebek Yeleği Yapımı

Kız Bebek Yeleği Yapımı
0-1 yaş aralığındaki kız bebeklere ideal bu bebek yeleği modeline bayılacaksınız. Üzerindeki küçücük gül süslemeleri ile tek renkle çalışılmıştır. Bu tığ örgüsü kız bebek yelek modeli tırabzanlarla oluşturulmuş güzel desenlere sahiptir.
Yapılışında 2 yumak Alize Happy Baby ip, 3 numara tığ, aksesuar amacıyla kurdeleli küçücük güller
ve 3 adet inci düğme kullanılmıştır.
Yeni örgü kız bebek yeleği yakadan başlamalı tığla örülen şık bir modeldir. Tamamı ile zincir ve tırabzan çalışmalarından meydana gelen çok basit ve örmesi keyiflidir. Örgü örmeği bilmeyenlerin bile yapabilecekleri basitlıktadır.
Tığ Örgüsü Kız Bebek Yeleği Anlatımı
Zincir çalışması ile örgüye başlanmış ve sonrasında tırabzan çalışmaları ile beraber roba örülmüştür. Kollar ayrılıp devamında gövde kısmının örülmesine geçilmiştir. Son olarak kenarlardaki sık iğne çalışmaları ile bu güzel tığ işi kız bebek yeleği yapımı tamamlanmıştır.
Yelek başlangıcı amacıyla 86 zincir çekilmiştir. İlk sırada çift tırabzanlarla 41 adet kutucuk çalışması yapılmıştır.
İkinci sırada ise birer kutucuk atlanarak çift tırabzanlar ve zincirlerle 20 adet desen çalışması uygulanmıştır. Desenlerdeki çift tırabzan sayıları artırılarak roba genişletilmiştir.
Roba üzerindeki 3’er desen ön gövde amacıyla, 4’er desen kol amacıyla ve geri kalanda arka amacıyla fark yapılmıştır.
Zincir ve tırabzanlarla örülen basit kız bebek yelek modeli ayrıntılı anlatımı amacıyla alttaki video sizlere yol gösterecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.