Tığ İşi Mandala Puf Yapımı

11.09.2020
2.135
Tığ İşi Mandala Puf Yapımı

Tığ İşi Puf Nasıl Yapılır?

Tığ işi örgü modelleri örebileceğimiz harika bir puf hazırladık. Örgü puf modellerini ev dekorasyonunda çok kullanıyoruz. Örgü mandala modelleri ile yuvarlak örgüler ile puflar örebilirsiniz. Daha evvelce şiş örgü ya da değişik örgülerle puf yapımından bahsetmiştik. Örgü puf olarak şiş örgü modelleri ile yapılmış haraşo örgü ile yapılmış çoğu model anlatımı paylaştık. Veya tığ işi deniz kabuğu örgü ile oluşturulan puflardan, pirinç örgü modeli ile oluşturulan pufları da paylaştık. Bugün puf mandala yapıyoruz. Tığ işi puf nasıl yapılır detayları videoda. Geçtiğimiz zamanlarda değişik olarak araba lastiğinden penye puf yapımına da değindik. Harika bir proje. Ben çok beğendim. Çok basit bir şekilde puflar örebiliriz, yapabiliriz. Beğendiğimiz motifleri kalın iplerle örerek boyutlarını büyüterek pufa çevirebiliriz. Kordon iplerle, pamuklu makrome ipleri ile örebilirsiniz. Tığ işi puf nasıl örülür detaylara geçelim mi.

Tığ İşi Mandala Puf Yapımı

Örgü puf modelleri son vakitlerde evimizde dekorasyonda çok kullandığımız eşyalardan biri oldu. Kendi ellerimizle ördüğümüz pufları keyifle kullanıyoruz. Akşam işten geldiğimizde ya da evde bütün işleri bitirdiğimizde pufa ayaklarımızı uzatıp kitabımızı alıp bir elimize de çayımızı alıp dinlenebiliriz. Gerçekten çok iyi geliyor. Yorgunluğunuz bir nebze olsun azalıyor. Tığ işi puf nasıl yapılır derhal tanıma geçelim ve örmeye başlayalım.

İstediğiniz renklerde penye ip kullanabilirsiniz. Daha evvelce sizlerle palaştığımız mandala örneklerini kullanabilirsiniz. Videodaki modeli kullanabilirsiniz. Penye iplerinizin kalınlık ve incelik haline göre 10 – 12 mm tığlar seçebilirsiniz. Pufun amacıylai doldurmak amacıyla astar kumaşa ve elyafa gereksinimiz olacak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.