Amigurumi Koala Yapımı

28.06.2022
47
Amigurumi Koala Yapımı

Amigurumi Koala Yapımı

Sırada amigurumi koala tanımı var. Sevimli bir koala öreceğiz. Kadife ipler, pamuklu ipler kullanarak örebilirsiniz. Akrilik iplerde kullanabilirsiniz. Amigurumi ipi nasıl olmalı daha evvelce detaylarıyla bahsetmiştik. Esasında özetle her iple amigurumi örebilirsiniz. Tabi bebekler kullandığı amacıyla sıhhatli olmasını istiyorsak pamuklu ipleri kullanmak en doğrusu. Bide rahat örmek amacıyla iplerimize ideal tığlar seçmeliyiz. İp seçimi kadar tığ seçimi de önemli. Tığ seçimini ellerinizin sıkılık gevşekliğine göre de karar verebilirsiniz. Amigurumi örmeye ilk defa başlıyorsanız ilk olarak basit modellerden başlamalısınız. Zor model seçtiğinizde sizi yıldırabilir, zorlayabilir ve örmekten vazgeçebilirsiniz. O yüzden basit modeller seçip keyifle örgülerinizi örebilirsiniz. Amigurumileri ince iplerle örerek ve tur adetlerini ayarlayarak amigurumi anahtarlık modelleri, amigurumi çanta süsü, amigurumi telefon süsü örnekleri olarak da tasarlayabilirsiniz. Şimdi amigurumi basite yapımına geçelim.

Gri, beyaz, kara iplerle sevimli bir oyuncak örüyoruz. Ayrıcı elyaf ve tığ lüzumlu olacak. Tabi birde düğme ya da emniyetli gözler kullanacağız. Tabi örgüden de yapabilirsiniz gözleri. Amigurumi koala yapımı detaylarıyla baştan sona videoda anlatılmakta. Videodan takip ederek koalayı basitlıkla örebilirsiniz. Yine aklınıza takılan bir husus olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince en kısa sürede soruları cevaplıyoruz.

Çok sevimli değil mi. Dilerseniz kolları daha uzun örerek amigurimi perde tutucu modelleri olarak da örebilirsiniz. Şimdi koalamızın nasıl örüldüğünü inceleyelim.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.