Yakalı Yelek Modeli Yapımı

11.03.2020
1.887
Yakalı Yelek Modeli Yapımı

Yakalı Yelek Modeli Yapımı
Kış aylarının ve soğuk havaların gelmesi ile beraber yeni el işi yelek modelleri de örülmeye başlanmıştır. Bebek yelek modelleri arasında yeni bir model arayışına giren şahıslar amacıyla çok çok alternatif bulunmaktadır.
Bebek yelek aynı vakitte armağan olarak da yapılmaktadır. Bu gayela daha itinalı ve güzel modeller aranmaktadır. Bebek yelek modellerinde asli gaye modelin kendisini göstermesi ve yapılışındaki kolay detaylardır. Çok uğraştırıcı olmayan bebek yelek modelleri, yeni örgüye başlayan şahıslar amacıyla daha kolay olacaktır.
Bebek yelek yapımında şiş kalınlığı hırkaya ve modeline göre değişmektedir. Genellikle hırkayı tığ kullanarak gerçekleştirme isteyen şahıslar modeli çıkarmak amacıyla daha çok uğraşmaktadır. Şişle ile oluşturulan yelekleri daha zarif bir görünümüne sahip olsa da, fazlası kadın şiş ile örmeye devam etmektedir. Şiş ile oluşturulan modellerin adedinin çok olması ve kolay örülmesi, şiş tercih edilmesinin en büyük iki nedenidir. Şiş yelek modellerinde ceket tarzı hırka, yelek tarzı hırka, ipine göre kalın ya da daha ince hırka modelleri mevcuttur kolay gelsin,
https://www.youtube.com/watch?v=9J0UxoCbGgM&feature=youtu.be

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.