Saç Örgü Patik Modeli

14.06.2020
7.545
Saç Örgü Patik Modeli

Saç Örgü Patik Modeli
İki şişle örülen saç örgülü örgü çorap modeli tekrar basit örülen patik modellerinden biridir. Tek renk patik ipi ile T şeklinde bir örgü parçasının örülüp katlanıp dikilmesi ile elde edilir. İlk defa örgüye başlayanlar amacıyla uygun bir çalışmadır.
Yapılış tipi itibari ile daha evvelce anlatımlarını paylaştığımız kuzucuk örgü patik modeline gerektiğince benzemektedir. Yine bu konuyla alakalı iki şişle basit T patik yapımı konumuzdan da yardım alabilirsiniz. Buna benzer basit patik modelleri sitemizde ziyadesi ile mevcuttur.
Bu yeni bayan patik örneği görünüş itibari ile bot patik şeklindedir. Bileklik alanı kısaltılıp normal bir patik şekline de dönüştürülebilir.
Örnek anlatımı oluşturulan saç örgü modelli patik 36-37 numara ayaklar amacıyladir. İp markası Bora Polosu’dur. Misinalı şiş numarası ise 3’tür.
İki Şişle Saç Örgü Patik Çorap Modeli Nasıl Örülür?
İlk evvelce T şekline benzer tek bir örgü parçası örülür. Buna da bileklik alanından 50 ilmek atarak başlanır. Daha büyük ya da daha ufak ayaklar amacıyla başlangıç ilmekleri 4 azaltılıp 4 artırılmalıdır.
Bileklik alanı amacıyla 17 sıra çift lastik örülür. Ardın da haroşa ile beraber orta kısımda saç örgüsü modeli çalışılır.
Birkaç sıra bu şekilde çalışılır. Sonra sağ ve soldan belirli sayıda ilmekler örmeden bırakılıp yalnızca ortadan aynı şekilde örgüye devam edilir. Gerekli ilmek çıkarma ve kesmelerle patiğin ön alanı da yapılır.
Patiğin yanları ve tabanı da haroşa ile örülerek tamamlanır. Arka alanından dikiş yapılır ve saç örgü çorap patik giyime hazır duruma getirilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.