Ayva Çiçeği Yelek Örneği

25.03.2020
3.116
Ayva Çiçeği Yelek Örneği

Ayva Çiçeği Yelek Örneği
Bugün yaka ve koltuk kesimi ile bütün detaylarını paylaştığım tığ bayan yelek modelinin adı ayva çiçeği. Sizlerin zorluk çekmeden basitçe çeyizlik yelekler yapabilmeniz amacıyla bütün detaylarının anlatıldığı videolu modeller paylaşmaya çalışıyorum.
Hem tığ ile hemde şiş ile yapılmış çoğu yelek modeli anlatımını sizler amacıyla paylaştım. Ayva çiçeği tığ yelek modeli krem rengi alize angora gold ile örülmüş. Angora ipler çeyizlik yeleklerin vazgeçilmezidir.
Bu ipler ince olması sebebi ile örülünce çok zarif bir görünüme sahip oluyorlar. Kendiniz amacıyla kışlık bir yelek gerçekleştirme istiyorsanız daha kalın bir ip kullanabilirsiniz.
Angora ipler ince olmasına karşın çok sıcak tutar bunu da göz önünde bulundurun. Yelek çeyiz amacıyla yapılmış bu yüzden 38-40 gövde amacıyla ideal olacaktır. Tığ yelek yapımında ölçüyü büyütmek her vakit daha kolaydır.
Yeleğin ön parçaları amacıyla 9 model kullanılmıştır. Arka parça amacıyla ise 17 model kullanılmış. Tığ yeleklerin koltuk kesimleri genellikle aynı teknikle yapılır. Her model amacıyla ayrı bir videoya lüzum yok.
Kesmek dilediğiniz kadar modelin üstüne tırabzan yaparak lastik hazırlayın. Sonra bu lastiğin yarısını örmeden geri dönün. Böylece koltuk kesimini yapmış olacaksınız.
Yeleğin anlatımını alttaki videolardan izleyebilirsiniz. Sevda hanım hem yelek modelinin hemde yaka ve koltuk kesimini sizler amacıyla anlatmış.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.