Kabarık Baklava Desenli Patik Modeli

30.05.2020
1.062
Kabarık Baklava Desenli Patik Modeli

Kabarık Baklava Desenli Patik Modeli
Bir örgü babeti andıran, güzel ve şık görüntülü kabarık baklava desenli patik yapımını aktaracağız. Süreyya Hanım’ın bu güzel babet patik çalışmasını umarım beğenirsiniz. Çeyizlik ya da gündelik kullanım amacıyla örebilirsiniz.
Örme taban üstüne yapılmış bir model. Üzerine baklava örgü modeli çalışılmış. Sonunda da bir taşlı bir kelebek ile süslemesi yapılmış.
Taban 37-38 numara ayaklar amacıyla örülmüş. Yapımı videosunda anlatılmamış. Zaten babet patik taban yapımı daha önceki konularımızda defalarca anlatılmıştı. Tek renk patik ipi ile tığ ile örülen bir çalışmadır.
Kabartmalı Baklava Desenli Patik Yapımı
Tığ İşi Baklava Dilimli Örgü Modelli Babet Patik Nasıl Örülür?
İlk olarak babet patiğin tabanı örülür. Daha sonra bir sıra sık iğne gidilir. Daha sonra her bir ilmeğe batarak çift tırabzanlardan bir sıra elde edilir. Bu iki sıra baklava dilimin kurulması amacıyla gereklidir.
Sonra baklavaların yapımına geçilir. İlk sırada önemlidir. Doğru ve kusursuz yapıldığında numune doğru bir şekilde üreyecektir. Bu sırada kurulum amacıyla oluşturulan sık iğnelere batarak çıkılan tırabzanların bir kerede çekilmesi ile ters V’ler elde edilir. Aralarda ip almadan 3 sık iğne çalışılır.
Kabartmalı Baklava Desenli Patik
Sonuç olarak baklava örgü örneği 3 sıradan oluşur. Bu 3 sıranın sıksık tekrarı neticesinde da baklava desenli babet patik örülerek tamamlanır.
Videolu anlatımı sizlere bu güzel patiğin ayrıntılı yapılışı ile ilgili bulgular verecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.