Papatya Lif Modeli Yapımı

09.05.2020
2.033
Papatya Lif Modeli Yapımı

Papatya Lif Modeli Yapımı
Ortası puf çiçekle süslenmiş ve yaprakları pofuduk olan yeni tasarım papatya lif modeli. Adı aynı zamanda puf çiçeği ya da yıldız çiçeği olarak da biliniyor. Dilimli çalışılan bir lif örneği. Normalde 6 ya da 8 dilimli çalışılıyor. Bu modelde ise diğerlerinden farklı olarak 7 dilim çalışılmış.
Dilimler bu papatya lif örneğinde tek tek örülüp sonradan birbirlerine kenar oyası gidilirken eklenmiş. Dilimler yani yapraklar ören diğer kişiler tarafından tek renkle örülürken bu model de ise iki renkle örülmüş. Orta kısmındaki boşluğa ise katlı bir gül motifi yapılarak life ayrı bir güzellik katılmış.
Papatya liflerinden hoşlananlar için aşağıdaki çalışma da ilginizi çekecek.
Pofuduk Papatya Lif Modeli Nasıl Örülür?
Dilim şeklindeki yaprakların tek tek örülmesi ile işe başlanmıştır. Dilimlerin her biri hem tırabzanlı hem de fıstıklı sıralardan oluşmuştur. Dilimler iki katlı olarak örülmüştür.
Dilimler 6 fıstık olana kadar artırma yapılarak ilk renkle örülmüş ve ardından da ikinci renkle eksiltme yapılarak tamamlanmıştır.
Toplamda 7 adet olana kadar bu yapraklardan yapılmıştır.
Sonrasında üçüncü bir renk ile kenar oyası gidilirken bu 7 yaprak birbirlerine eklenmiştir.
Son olarak yaprakların ortasında kalan boşluğa da bir gül motifi eklenerek papatya lif örneği tamamlanmıştır. İstenirse gül yerine puf çiçek örülüp de eklenebilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.