Rüzgar Gülü Lİf Modeli Yapılışı

17.05.2020
2.017
Rüzgar Gülü Lİf Modeli Yapılışı

Rüzgar Gülü Lİf Modeli Yapılışı
Tasarımı instagramdaki Örgücühemşire kullanıcısına ait gerektiğince renkli yeni bir lif modeli ve yapılışı ile ilgili bulgular sunacağız. İki katlı yapısı ile hem pofuduk hem de tasarımı ile çeyizlere yaraşır bir yel gülü lif modeli örneğidir.
Örnek çalışmasında toplamda 7 değişik renkte lif ipi ile 7 numara tığ kullanılmıştır. İlk katı oluşturacak zemin alanı yalnızca beyazla örülürken, ikinci kat ise 6 ayrı renkle çalışılmıştır.
Zemin dilimli bir şekilde örülmüştür. Her bir dilim üstüne de değişik renklerle yel gülü kanatları çalışılmıştır.
Sitemizde değişik yel gülü lif örnekleri de bulunmaktadır. Bir adedini aşağıya bırakıyoruz. İsterseniz resmine tıklayıp onun da yapılışını inceleyebilirsiniz.
Renkli Çeyizlik Rüzgar Gülü Lif Modeli Nasıl Örülür?
Beyaz renkle zemin yani tabanının yapımı ile başlanmıştır. Taban üçlü fıstık yöntemi ve lüzumlu artırmalarla dilimli bir şekilde örülmüştür. Her biri yel gülü kanadı olacak şekilde toplamda 6 dilim yapılmıştır. Her bir dilim son esnasında 8 fıstık imkan kadar çalışılmıştır.
Rüzgar Gülü Lİf Modeli Yapılışı
Ardından her bir yel gülü kanadına çekilen örümceklerle lifin ikinci kanadı gidilmiştir. Her bir kanat üzeri değişik renkte lif ipleri ile lifin ortasından başlanarak çalışılmıştır.
Sonuçta da meydana harikulade bir yel gülü lif örneği çıkartılmıştır. Hemen uygulamaya geçmek amacıyla alttaki videosunu kesinlikle izlemelisiniz.
https://youtu.be/28N3OCA8mXc

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.