Örgü Kimono Yapılışı

05.09.2022
688
Örgü Kimono Yapılışı

Örgü Kimono Yapılışı

El örgüsü modellerinden çok şık bir hırka yapılışı hazırladık. Örgü kimono yapılışı. Uzunluğunu dilediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz basit örgü modellerinden. Örgü hırka modellerini yaz kış kullanabilirsiniz. Kış amacıyla yünlü ipler yaz amacıyla ise pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Salaş örgü modellerini seviyorsanız basitçe öreceğimiz örgü hırka modelleri yapılışını kesinlikle incelemelisiniz. Yabancı örgü modellerinden. Videoda baştan sona detaylarıyla anlatılmakta. Takip ederek zorluk çekmeden örebiliriz.

Hırka düz örgü ile örülüyor ve kollara yapılan kıyı oyası modelleri düz örgümüzü görkemli bir duruma çevirmiş. Sizde bebek örgü modelleri ya da erişkin örgü modellerinde şiş örgü örnekleri, tığ işi örgü modelleri fark etmez düz örgüler örüp dantellerle, fistolarla, örnekli modellerle süsleyebilirsiniz. Kimono hırka yapılışı amacıyla düz ördüğümüz kısım dışında kalan yani kıyı oyalı kısımda motifli modelleri de kullanabilirsiniz. Şahane ördüğümüz motifler var. Beğendiklerinizi tığ işi hırka modellerinde kullanabilirsiniz. İplerimiz, tığımız hazırsa ve yeni örgü modellerinden bir hırka arıyorsak derhal tığ işi örgü hırka inşasının detaylarına geçelim.

Pembe tonlarında keten bir iplikle 3,5 mm tığla örülmüş görkemli bir hırka. Örgü kimono etek, pantolon, şort gibi çoğu kıyafetimizle kombinleyerek kullanabiliriz. Elbiselerimizle kullanabiliriz. Çok şık olacaktır. Keten, merserize ipler, pamuklu ipler yaz amacıyla en uygun ipler. Bu iplerle örgü kimono yapılışını tamamlayabilirsiniz. Kimononun etek ucunda ve kollarında aynı kıyı oyasının uygulamasını yapıyoruz. Merak ettiniz değil mi? O durumda kimonoyu tamamladığımızda nasıl göründüğüne bakalım.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.