Papatya Motif Bebek Battaniyesi

19.07.2022
603
Papatya Motif Bebek Battaniyesi

Papatya Motif Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesi modellerinden görkemli bir motif örneği daha. Hazırlayın beyaz, sarı ve yeşil iplikleri. Papatya motif bebek battaniyesi yapılışını öğreniyoruz. Çocuklarımıza, torunlarımıza çiçekler açtıran battaniyeyi örüyoruz. Çeşit tür desenlerde renk renk battaniyeler ördük bugüne kadar. Hepsi çok sevildi hepsi çok beğenildi. Az sonra paylaşacağımız modelde aynı şekilde çok sevilecek çok örülecek örneklerden biri olacak. Motifi yalnızca bebek battaniyesinde değil değişik örgülerde de kullanabilirsiniz. Örgü çanta modellerinde, örgü suluk kılıfı modellerinde, örgü kese modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü şapka modellerinde kullanabilirsiniz. Hepsine çok yakışacaktır. Benim aklıma gelen modeller bunlar. Sizce papatya motifle battaniye dışında neler örülebilir. Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Tığ işi örgü modellerinde tığla örülmüş bebek battaniye modellerine değinecek olursak örgü ayıcıklı battaniye yapılışı çok hoşunuza gidecek. Mutlaka incelemelisiniz. 3d popcorn bebek battaniyesi yapılışı ise tüm örülen örneklerden. Ortadan başlayıp dışa doğru genişleyerek ilerliyor. Son olarak tekrar çiçekli bir motiften bahsedelim. Gelincik motifli battaniye yapılışı. Şişle örülen battaniyeler, tığla örülen battaniyeler, firkete battaniye modelleri gibi çoğu örnek olarak yapılışına önceki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz.

Pamuklu ipler ya da merserize ipler kullanılarak örülmüş mükemmel bir örnek. Kare motifli içersinde çiçeği olan battaniye motifi. 3 ebatlı örgü modellerinden. Bu modelle sizce banyo paspası nasıl olur. Aynı renkler ya da değişik renkleri kullanacağız. Sonra değişik kalınlıkta bir ip seçeceğiz. Sonra battaniye değil de paspas öreceğiz. Güzel olmazmı.

Evet motifi tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. İster son turda sık iğnelerle birleştirebilir yada dikerek birleştirebilirsiniz. Son olarak ise papatya motif bebek battaniyesi yapılışını videodan öğrenelim. İyi seyirler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.