Yenidoğan Bebek Yeleği

23.03.2020
3.617
Yenidoğan Bebek Yeleği

Yenidoğan Bebek Yeleği
Dikişsiz tek parçalı yenidoğan bebek yeleği kullanımı kolay bulunduğu amacıyla sıksık tercih edilmiştir. Süveter şeklinde bulunduğu amacıyla genellikle yenidoğan bebeklerde kullanılır.
Bu modeli daha evvelce bende çocuklarım amacıyla yapmıştım. Küçük örüldüğü amacıyla bir günde örebilirsiniz. Hediye götürmek amacıyla ideal bir model olacaktır.
Bu yeleğin yapımında farklı modeller kullanılmaktadır. İster hiç model koymayıp işleme yaparak süsleyebilirsiniz. Hem erkek hemde kız çocuklara ideal bir modeldir.
Yeleğin yapımına evvelce arka parçadan başlanmaktadır. Önce arka parçayı örüp yaka kesimini yapın. Sonra iki kıyı omuzlarda kalan ilmeklerle örmeye devam edin. Sonra yaka bölümünü oluşturunca yine ilmek artırıp tüm ilmekleri birleştirerek örün.
Böylece ön yönü örüp yeleği bitirin. Yeleğin yapımında buğday başağı örgü modeli kullanılmış. Bu model yeleğe çok yakışmış. Yeleğin yapımına 41 ilmekle arka taraftan başlamalısınız.
Buğday başağı örgü modelini 11 adet oluncaya kadar örün. Sonra 5 sıra tüm ilmekleri haroşa örün. Sonra iki kıyılardan 12 ilmeği örerek devam edin. Ortadaki 17 ilmeği kesip yaka bölümünü oluşturun. Bir vakit örmeye devam edin.
Sonra iki kıyı kısımların arasında 17 ilmek artırıp tüm ilmekleri birleştirin. Ör yönü örerek yeleği bitirin. Hamarat bebek kanalının anlatımı ile videoyu izleyerek bu şirin yeleği basitçe yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.