Kızlar İçin Kürk Manto Yapımı

10.06.2020
3.100
Kızlar İçin Kürk Manto Yapımı

Kızlar İçin Kürk Manto Yapımı
Sizlere bu konumuzda kız çocuklar amacıyla örgü kürk manto yapılışını aktaracağız. Hem soğuk kış günlerinden kız çocuklarınızın içi ısınacak hem de kürk manzarası ile mükemmel görünecek bir proje olacak. Örgü Tasarım youtube kanalının bir çalışması olan bu harika örgü manto çalışma çoğu bireyin büyük beğenesini kazanacak.
Manto, biri kürk iplik olmak üzere iki ayrı örgü ipi ile örülmüş. Kürk ipliğin marka ve modeli Aldemir Panda Kürk, ara boğumlar amacıyla kullanılanı ise Kartopu Melange Wool. Bu kürk görüntülü örgü manto amacıyla 3 yumak kürk iplik ve 2 yumak başka ipten gitmiş. Şiş olarak da 6 numara şiş kullanılmış.
Bu tür kürk ipliklerle yalnızca manto örülmüyor tabi. Hatırlarsanız tekrar iki şişle örülen kürk görüntülü bebek hırkası modeli de gerektiğince beğeni kazanmıştı.
Kürk Görünümlü Kız Çocuk Mantosu Nasıl Örülür?
Anlatımı oluşturulan kürk manto 2 yaş grubundaki çocuklar amacıyla uygundur. Parçalı bir şekilde örülüp sonra bu parçaların birbirlerine eklenmesi ile oluşmuştur. Bu parçalar iki ön, bir arka ve iki koldan ortaya gelmektedir.
İlk evvelce ön vücudu oluşturacak iki parçanın örümü gerçekleştirilmiştir. Her biri amacıyla şişe 33 ilmek atılarak örmeye başlanmıştır. Kürk iple ters, başka iple düz örülerek akordeon şeklindeki boğumlar elde edilmiştir.
Ön gövdelerin yaka ve kol kesimleri de gerçekleştirdikten sonra arka vücudun örülmesine geçilmiştir. Arkaya da 61 ilmekle başlanmıştır.
Kızlar amacıyla Kürk Manto Yapımı
Arka da örüldükten sonra ön gövde ile arka gövde dikilerek birleştirilmiştir. Daha sonra her iki kolda örülerek boğumlara denk istikbal şekilde vücuda dikilmişlerdir.
Son olarak hakim yaka örülerek kız çocuklarda mükemmel duracak örgü kürk manto yapımı sonuçlandırılmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.