Bebek Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı

31.08.2022
2.360
Bebek Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı

Bebek Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı

Şiş örgü modellerinden bebekler amacıyla harika bir el örgü hırka tarifiyle devam ediyoruz. Sırada kızlara çok yakışacak bebek örgü hırka modelleri anlatımlı numune var. Popcorn, fıstıklı örgü modelleriyle yapılmış görkemli bir hırka. Bebek hırkalarında ip seçimini bebe yünleri doğrulusunda yana tercih edebilirsiniz. Yine iplerimize ideal şişlerle örgü hırka modellerini örebiliriz. Ön kısımda tespit edilen popcornlu örneği değiştirerek erkek bebek örgü hırka modelleri olarak da yapabilirsiniz. Buraya baklava dilimi, saç örgüler, burgular ekleyebilirsiniz. Yine kollarda sarfedilen şiş örgü numunelerini uygulayabilirsiniz.

Hırkalarımızı örerken yaka evresinde 2 düz 2 ters lastik programı yapılmış. Burada daha evvelce paylaştığımız örgülerden ilham alarak kapşon eklemesi yapabilirsiniz. Örneğin kapişonlu örgü hırka nasıl yapılır paylaşmıştık. İnceleyerek az sonra paylaşacağımız hırkaya kapşon ekleyebilirsiniz. Tabi hırka bu durumuyla de çok güzel. Benimki naçizane bir öneri. Kapişonlu örgü ceket yapılışı ise yapay kürklerle hırkamıza mont havası sunduğumuz modellerden. Hırkada ise çok sevilen ahududu örneğini kullanıyoruz. Eğer hazırsanız yakası lastikli bebek örgü hırka modelleri anlatımlı örneğe geçelim.

Kollarında değişik ön evresinde değişik numune uygulamalarıyla örülmüş çok hoş bir hırka hazırladık. Hırka aynı ölçülerde aynı iple örüldüğünde 1- 1,5 yaş amacıyla ideal. 4,5 mm şişle 200 m uzunluğunda bir iplik seçilmiş. Sizde ilmek adetlerini ayarlayarak her yaşa göre örebilirsiniz. Model programı çok güzel olmuş. Yetişkin örgülerinde de kullanılabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.