Papatya Lif Modeli Yapılışı

22.08.2020
5.084
Papatya Lif Modeli Yapılışı

Papatya Lif Modeli Yapılış
Papatya lif modeli yapılışı amacıyla aynı rengi iki değişik tonda ipliği, 7 numara tığ, makas ve inciye gereksinimiz olacak. Çiçekleri dikmek amacıyla iğne kullanacağız birde.
Öncelikle zemini örerek başlıyoruz. Yıldız örgü yöntemi ile örüyoruz ve tekli fıstıkla başlayarak her sıra sonucunda artırma prosedürü yapıyoruz. Bu şekilde 16 sıra yani bir sırada 16 fıstık imkan kadar bu şekilde örüyoruz. 16 fıstık elde ettikten sonra her sıra başında eksiltme prosedürüyle sıraya başlayarak sayılarımızı her sırada 1 adet eksilterek fıstıkların hepsini eksiltiyoruz. Lifimizin zemini baklava dilimi seklinde oluyor. En son kıyı oyasını yaparak ilk aşamayı bitirmiş oluyoruz.

Puf çiçek yapılışı amacıyla 5 zincir çekerek bir yuva oluşturuyoruz ve aralara 1 zincir çekerek 2’li trabzan yapıyoruz 12 adet. Çiçeğimizin ortasında zemin renginin bir iki ton koyusu olan bir ip kullandım. Tercihe göre siz ayni renk ip ile devam edebilirsiniz. Aralara 1 zincir çektiğimiz boşluklara 2 boşluğa toplam 12 dolgulu fıstık yaparak çiçeğimizin yapraklarını oluşturuyoruz. Bu şekilde 6 yapraklı bir puf çiçek hazırladık. Bu çiçekleri örerken baklava dilimi seklinde ekleyerek 9 adet çiçek örüyoruz. Çiçekler bittikten sonra ortalarına incilerde dikerek zeminle birleştiriyoruz. Çiçeklerin kıyılarından da zemine dikiyoruz. Tercihe göre çiçeklerin ortasına inci dikmeyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.