Kahve Çekirdeği Örgü Bebek Hırkası Yapılışı

16.02.2020
1.578
Kahve Çekirdeği Örgü Bebek Hırkası Yapılışı

Kahve Çekirdeği Örgü Bebek Hırkası Yapılışı
Kahve çekirdeği örgü modeli ile bebek hırkası yapılışı. Kız bebeklere örgü hırka yapılışı arıyorsanız kahve çekirdeği örneği ile oluşturulan modelin tarifine göz atabilirsiniz.
Kahve Çekirdeği Örgü Hırka Yapılışı
Malzemeler
2 yumak bebe yünü
3.5 nolu şiş
Yakadan 81 ilmek başlanır. 4 diş haroşa sırası örülür. 7 ilmek ön pat amacıyla haroşa örülür. 7 ilmek düz örgü, 1 dola, 2 ilmek düz, 1 dola. 1O ilmek düz, 1 dola, 2 düz, 1 dola, 1 ters, 25 ilmek kahve çekirdeği örneği yapılır aralara 1’er ilmek ters örgü örülür.
Kahve çekirdeği örneği; Sol şişimizdeki 3 ilmeğin en sonuncusu başka iki ilmeğin üstünden aşırtılarak bırakılır. 1 ilmek düz örülür 1 ilmek yerine dimkanrak ajur yapılır yine 1 ilmek düz örgü örülür. Aralarda 1’er ilmek ters örgü örülür. Diğer örneğe geçilir.
Diğer taraftaki kol ve gövde ayrımlarıda yapılır. Sırayı bitirirken 7 ilmek ön pata bir ilik açılır. Bundan ileri ilikler 10 haroşa sırası ile 5 adet açılır. Bu şekilde koldaki artışlar 20 adet imkan kadar örülür. Kol ilmekleri ayrılır. 14 cm düz örgü örülür. Kol ucuna 3 adet kahve çekirdeği örneği yapılır. İlmekler kesilerek kol bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.
Beden ilmekleri birleştirilir. Arka numune evresinde kahve çekirdeği numuneylerinin iki yanından 1’er ilmek arttırılır. İlk numuneyle son numune olarak dışa bakan taraflarından arttırılmaz. Bu artışları 2 numunete bir olmak üzere aradaki ters ilmekler 13 ilmek imkan kadar devam edilir. Yakadan itibaren etek ucuna kadar 25 adet kahve çekirdeği örneği olunca 4 diş haroşa örülür ve tüm ilmekler kesilerek bitirilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.