Deniz Kabuğu Bayan Patiği Yapımı

07.06.2020
1.131
Deniz Kabuğu Bayan Patiği Yapımı

Deniz Kabuğu Bayan Patiği Yapımı
Bazı patik modelleri bulunmaktadır ki dizayn olarak kendini derhal fark ettirir. Sanırız bu deniz kabuğu modelli patik modeli de manzara itibari ile adından gerektiğince söz ettirecek. Üç ebatlı yapısı ve incili fiyonk süslemesi ile genç kızların gözdesi olacak.
Özellikçe çeyiz hazırlığı amacıyladeki hanımların gözbebeği olacak güzellikteler. İki renkte patik ipleri ile çalışılmış. Tığla örülmüş. 3 numara 1,70 mm tığ kullanılmış. Örme taban üstüne yapılmış. Örnek anlatımı 37-38 ayak numaraları amacıyla geçerli.
Üç ebatlı görüntülü patiklerden hoşlanıyorsanız çilek tarlası patik modeli yapılışına da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.
Tığ İşi Deniz Kabuğu Örgü Modelli Bayan Patiği Yapımı
Standart tırabzanlar ile çalışılan bir taban üstüne 2 sıra daha tırabzan çalışılarak deniz kabuğu işlevini gerçekleştirmesine başlanmış. Tabanın tek renkle çalışıldığını da belirtelim.
İki sıra tırabzandan sonra değişik renkte patik ipine geçilmiş. İlk deniz kabuğu sırası yapılmış. Yaparken de aralara beşer adet tırabzan çalışılmış. 5 tırabzandan ileri aynı ilmeğin amacıylae 8 tırabzan yapılmış. Sonra tığ ilmekten çıkarılıp 8 tırabzanın ilkinin amacıylae geçirilmiş. Çıkarılan ilmek alınarak bu 8 tırabzan 1 zincirle toplanarak ilk deniz kabuğu örneği oluşturulmuş.
Deniz Kabuğu Modelli Patik Yapımı
Mantık olarak aynı şekilde ilerlenerek her sırada renk değiştirilerek toplamda 3 sıra kabuklu örnekten örülmüş.
Son olarak tekrar aynı iki renkle ufak dikdörtgen bir parça örülerek ufak bir papyon yapılmış. Yapılan bu papyon incilerle süslenerek patiğin ön yönüne süs hedefli eklenmiş.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.