Ajurlu Kesişen Yollar Örgü Modeli

17.05.2020
5.872
Ajurlu Kesişen Yollar Örgü Modeli

Ajurlu Kesişen Yollar Örgü Modeli
Angora iplerle ördüğünüzde çok güzel hırka ve yelek yapabileceğiniz ajurla kesişen yollar örgü modeli anlatımı ile beraberiz. Pamuklu iplerle örüldüğünde ise yazlık bluz, hırka ve yelekler örülebilir. Hem de çocuk örgülerinde de basitlıkla tercih edilebilir.
Bu ajurlu kesişen yollar modeli 8 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. Hem de bu ilmek sayısına 5 ilmek de ek edilmelidir. Bu 5 ilmek ortamında kıyı ilmeklerle modelin oturması amacıyla lüzumlu ilmeklerden oluşmaktadır.
Hem de ajurlu örgüler ilgi alanınız ise alttaki ajurlu kıvrımlar örgü modeli de gerektiğince hoşunuza gidecektir.
Yine tek renkle çalışılan ve iki şişle örülen bir örgü modelidir. Toplamda 13 sıradan oluşmaktadır. Bu 13 sıranın baştan tekrarı yapılarak ilerlenmektedir.
Yapımı orta zorluk seviyesindedir. Modelin numune anlatımı amacıyla şişe 24 +5 ilmek atılmıştır. Devamında alttaki videolu anlatımındaki gibi 13 sıra örgü örülerek meydana ajurla kesişen yollar adlı örgü modeli çıkartılmıştır.
Ajurla kesişen yollar örgü örneği
Biraz ayrıntılı bir model bulunduğu amacıyla videolu anlatımını izlerken kesinlikle not tutmanızı öneririz. Bu 13 sıra ortamında ilmek kaydırma, ilmek yön değiştirme, ters örgü, düz örgü, iki ilmeği beraber örme gibi tekniklere yer verilmiştir.
Sözü daha çok uzatmadan ayrıntılı anlatımı amacıyla aşağıya videolu anlatımı bırakıyoruz. Yapacaklara şuandan basit gelsin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.