Tığ İşi Örgü Battaniye Modeli Yapımı

12.07.2020
3.115
Tığ İşi Örgü Battaniye Modeli Yapımı

Tığ İşi Örgü Battaniye Modeli Yapımı
Bebek battaniyesi, hırka, yelek, kırlent, yastık, kazak gibi çoğu örgünüzde kullanabileceğiniz yeni bir tığ işi örgü modeli yapılışını paylaşıyoruz. Bizce battaniyelere çok yakışacağını düşünüyoruz. Tek renkle basit bir şekilde örebileceğiniz bu örgü örnek olarak anlatımını bu konumuzda bulacaksınız.
Örneğin anlatımı bir örgü bebek battaniyesi amacıyla yapılmıştır. Yapımında merserize koton iplik kullanılmıştır. 3,5 numara tığ kullanılarak örülmüştür.
Yeni Tek Renkli Örgü Bebek Battaniyesi Örneği Anlatımı
Bu modelden bebek battaniyesi örmek istiyorsanız yetecek genişlikte zincir çekmelisiniz. Daha sonra da üstüne aynı halka amacıylae başta 3 zincir olacak şekilde 3 adet çift tırabzan örmelisiniz. Kapatırken de bunları 3 zincir atlayıp 4. zincire kapatmalısınız. İkinci sıra bu şekilde ilerliyor.
Tığ İşi Örgü Bebek Battaniyesi Modeli Yapımı
Üçüncü sırada ise bu ilk sırada örmüş olduğunuz tırabzanlara girerek aynı prosedürü tekrarlıyorsunuz. Bunu da şu şekilde yapıyorsunuz. Ördüğünüz 3 adet çift tırabzan gruplarının ikincisine girerek ilk olarak bir 3 zincir çekiyorsunuz. Daha sonra ikinci ve üçüncü tırabzan arasına 3 adet çift tırabzan örüyorsunuz. Bütün sıra bu prosedürün tekrarı şeklinde ilerliyor.
Tığ İşi Örgü Bebek Battaniyesi Modeli
Daha ileri sıraları üçüncü sıranın tekrarı şeklinde örmelisiniz. Bu sıraların başında ve sonucunda aynı yuvaya batıp iki adet çift tırabzan yapmalısınız.
Yeni tığ işi örgü battaniye modeli yapımını daha iyi kavrayıp öğrenmek istiyorsanız alttaki videosunu izlemelisiniz.
https://youtu.be/avyskFk5vR0

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.