Tığ İşi Şapka Örnekleri Anlatımlı

02.08.2022
1.065
Tığ İşi Şapka Örnekleri Anlatımlı

Tığ İşi Şapka Örnekleri Anlatımlı

Tığ işi örgü modellerinden pamuklu iplerle, keten iplerle ya da kağıt iplerle öreceğiniz görkemli bir şapka hazırladık. Kağıt ipler örerken aralarına ince teller ekleyebilirsiniz. Yada simler ekleyebilirsiniz. Tıpkı videoda bulunduğu gibi. Tek renk iplere değişik bir iplik ekleyerek değiştirebilirsiniz. Yazlık örgü şapka yapımı amacıyla başımıza geçirdiğimiz kısımda sık iğne kullanıyoruz. Diğer kısımlarda ise çoğu değişik örneği kullanabiliriz. En çok sarfedilen numuneylerden biri shell stitch örneği. Kağıt ip örgü modellerinde çok sarfedilen bir örnek. Tığ işi şapka numuneyleri anlatımlı modelde de aynı örneği kullanabilirsiniz.

Daha evvelce değişik iki renkte aynı modelin anlatımını paylaşmıştık. Kağıt ipten yazlık şapka yapımı. Hatta aynı numuneyle çok da güzel örgü plaj çantası örmüştük. Sizde grup olarak plaj çantası ve şapkayı aynı renk, aynı numuneyle örebilirsiniz. Ördüğünüz şapkaları kurdelelerle, dantellerle, incilerle, renkli boncuklarla, tahta boncuklarla süsleyebilirsiniz. Örgü çiçek modelleri, püsküllerle süslemeler yapabilirsiniz. İlk olarak kağıt ipten şapka nasıl örülür inceleyelim. Sonra gerek görülürse dilediğimiz gibi süsleyebiliriz.

Ajurlu örgü modellerinden, 3 lü trabzan gruplarından yeni model bir şapka hazırladık. Kağıt ip ya da merserize – pamuklu iplerle örülmüş hep aynı numuneyleri görmekten sıkıldıysanız sizlere yeni tarzda öreceğiniz bir tanım hazırladık. Tek tığla şapka modelleri amacıyla pamuklu, keten, merserize, rafya, kağıt gibi ipleri kullanabilirsiniz.

Yeni model şapkamız çok güzel gözüküyor değil mi. Sıra geldi bu güzel şapkanın nasıl örüldüğünü izlemeye. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.