Çocuk Hırka Modeli Yapılışı

07.01.2021
1.808
Çocuk Hırka Modeli Yapılışı

Çocuk Hırka Modeli Yapılışı

Çocuk hırka modeli yapımı harika hırka modelleri amacıyla yazımıza göz atabilirsiniz. Şık çocuk hırka modelleri örgü sevenlerin beğenisini beklemektedir. Video anlatımı sayfamızda mevcuttur. Yazımızın amacıyladeki linke tıklayarak değişik çoğu bebek hırkası numunelerine ulaşabilirsiniz. Çocuk giyiminde çok kullanımı basit olan hırkalar annelerinde tercihlerinde olmaktadır. Kolay hırka modelleri ve tığ işi numuneleri bulunmaktadır. Birçok şahsa hitap edecek örgü içeriğimiz örgü sevenleri beklemektedir.

Tavşan bebek hırkası 1,2 yaş bebekler amacıyla uygundur. İlk olarak şapka yapımından başlıyoruz. 58 İlmek atıyoruz. Haroşa yöntemi ile başlıyoruz. 3 Sıra haroşa örüyoruz. Ardından ters örgü yapıp kapşon ayrıntıyı amacıyla video anlatımını izleyebilirsiniz. Kapşon prosedürü tamamlanınca ipi bağlayıp ilmek çıkartıp vücudu örmeye başlıyoruz. Detaylı model bulunduğu amacıyla videomuzu izleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz. Sayfamızda video anlatımı mevcuttur.

Yakadan başlamalı hırka yapımı 6 Ay ve 1,5 yaş amacıyla kullanılabilir.

Çiçekli hırka modeli 2 yaş amacıyla uygundur. İlk olarak 86 + 3 zincir çekelim ve üçlü trabzan yapalım. Her zincire bir trabzan şeklinde uyguluyoruz. 15 Trabzan ön, 15 kol, 26 arka, 15 kol, 15 ön şeklinde aralarda zincir çekelim. Model roba alanı arttırma ile devam edecektir. Alt alanı numune ayrıntıyı ve çiçek süsleme prosedürü kullanılmıştır. Detaylı yapılışı amacıyla video anlatımını izleyerek uygulayabilirsiniz. Yapacak olan herkese şuandan basit gelsin dileklerimizi iletiyoruz.

Çocuk hırka modelleri, bebek hırkası yapımı, hırka modelleri hepsi ve daha çoğu amacıyla linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı amacıyla paylaşımlarınız gerektiğince değerlidir.
75 ilmek başlanır 1 sıra 1+1 lastik örülür, 22 cm düz örgü ile devam edilir. Modelli örgüye geçilip 5 cm daha örülür. Kol kesimi amacıyla 4+1+1 ilmek kesilir.
Beden boyu 38 cm de arka yaka amacıyla ortadan 17 ilmek kesilir, yanlarından 2 şer ilmek kesilerek devam edilir. Beden boyu 39 cm de omuzlarda kalan ilmekler 7+7+7 şeklinde kesilerek bitirilir.
ÖN :
42 ilmek başlanır 1 sıra 1+1 lastik örülür, 22 cm düz örgü ile devam edilir. Modelli örgüye geçilip 5 cm daha örülür. Kol kesimi amacıyla 4+1+1 ilmek kesilir.
Beden boyu 35 cm de ön yaka amacıyla 10+1+1+1+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 39 cm de omuzlarda kalan ilmekler 7+7+7 şeklinde kesilerek bitirilir.
KOL :
38 ilmek başlanır 1 sıra 1+1 lastik örülüp , düz örgü ile devam edilir. Yanlardan her sırada 1 er ilmek artırılarak 20 cm örülür.Modelli örgüye geçilip 5 cm daha örülür. Kol boyu 33 cm imkan dek eksiltmeler yapılarak kol bitirilir.
MODEL :
1 .sıra : 3 düz ilmek beraber örülüp iplik şişten çıkarılmadan 1 kez şişe dolanır, yine aynı yere batılarak bu kez örülüp çıkarılır. Sıra bu şekilde tamamlanır.
2 .sıra : ters örülür.
3. sıra : düz örülür.
4. sıra : ters örülür.
5. sıra : 1. sıra gibi örülür.
resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz..

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.