Tığ İşi Nohut Örneği Bere Yapımı

21.06.2020
2.218
Tığ İşi Nohut Örneği Bere Yapımı

Tığ İşi Nohut Örneği Bere Yapımı
Örmesi çok eğlenceli ve gerektiğince basit ama çok güzel bir görüntüsü olan yeni model berenin yapımını paylaşacağız. Bere, iki doğrultulu kullanıma ideal nohut modelli bir çalışmadır. Fakat bir tarafı diğerinden daha kabarık durdurduğundan tüketimi tarafınden bir tarafı tercih edilmektedir.
Nohut bere modeli tığla çalışılmaktadır. Alt tarafı sık iğneli lastik, üst alanı ise çift ve üçlü tırabzanlardan meydana gelen nohut modelidir. Nohut modelleri birbirine uyumlu iki renkle örülmüştür. Zemini ise lastik renginde devam ettirilmiştir.
İki değişik tığ numarası kullanılmıştır. Biraz daha sıkı olması istenildiği amacıyla lastik evresinde biraz daha ufak numara tercih edilmiştir. Lastik ardından biraz daha salaş görünmesi istenildiğinden biraz daha büyük tığla örülmüştür.
Nohut Modelli Bere Yapımı
Yapımı Kolay Nohut Örneği Bere Modeli Nasıl Örülür?
9 zincir çekilerek lastiği ile berenin yapımına başlanır. Sonra 5 cm genişliğinde ve örmesi istenilen baş etrafı ölçüsünde sık iğneli lastik örülür. Lastik katlanıp uç uca getirilerek tığ ile birleştirilir.
Lastik çalışmasından sonra berenin üstünün yapımına geçilir. Lastik rengi ile beraber örgüye 2 ayrı renkte ip de ek edilir. Bu iki ayrı renkle nohut modelleri çalışılır. Sadece çift ve üçlü tırabzanlar çalışılarak berenin tepesine kadar devam edilir. Her sırada bir alt sıraya çalışıldığı amacıyla de boşluksuz güzel bir doku elde edilir.
Tığ İşi Nohut Bere Modeli
Görüldüğü üzere nohut örgü modeli berede de güzel durmaktadır. Bir önceki yazımızdaki 3 ilmekle başlanan nohut yelek modeli çalışmasında bulunduğu gibi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.