Kolay Burgulu Şapka Yapımı

06.06.2020
6.868
Kolay Burgulu Şapka Yapımı

Kolay Burgulu Şapka Yapımı
Şapkada bu örgü modeli çok kullanılır. Kimi burgulu der, kimi de saç örgülü. Berelere de en çok yakıştırılanı da esasen budur ve biz hanımlar doğrulusunda sık sık başvurulur. Biz de yeni bir saç örgülü (burgulu) bere modeli ve yapılışı bulmuşken sizlerle paylaşmak istedik.
Bu tür saç örgülü modelleri sitemizde gerektiğince paylaşmıştık. Buna göre biraz daha kolay olan kolay burgulu bere modeli de bunlardan biri idi.
Anlatımı oluşturulan bu şirin örgü bere modeli La Mia Wool Easy marka iple örülmüştür. İsteyenler hobium sitesinden temin edebilir. 4 numara tığ önermesine karşın 5 numara tığ kullanılmıştır.Kolay Şapka Modeli Nasıl Örülür?
Berenin modeli sekizin katlarından ortaya gelir. Örülecek bireyin başını çevreleyecek şekilde zincir çekerek berenin yapımına başlanır. Çekilen zincir uzunluğu da sekizin katlarını karşılamalıdır.
Yetişkin bir kadın amacıyla 72, erkek amacıyla de 80 zincirin ideal bulunduğu belirtilmektedir.
Zincirler çekildikten sonra uç uca birleştirilir ve berenin lastik alanı örülür. Lastik alanına çekilen zincir üstüne 72 çift tırabzan örülerek başlanır. Daha sonra üstüne 2 arka diş ve 6 ön diş tırabzanlar çalışılır.
Lastik çalışmasından sonra yeni saç örgülü modelin yapımına geçilir. Her bir saç örgüsü örneği 6 adetten meydana gelen ön diş tırabzanların üstüne yapılır.
Saç örgüleri ya da başka adıyla burgular biraz geniş çalışılmıştır. Nasıl örüldüğü de alttaki videodan öğrenilebilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.