Menekşe Lif Modeli Yapımı

08.08.2020
3.069
Menekşe Lif Modeli Yapımı

Menekşe Lif Modeli Yapımı
Çiçeklerin örgülere çok şey kattığı bir gerçek. Bunu da esasen oluşturulan dizayn örgülerde görüyoruz. Genellikle de banyo lifleri bunun en güzel göstergesi. Çeşit tür çiçek motifli lifler ve lif modelleri bulunmakta. Yine bu konumuzda paylaşacağımız menekşe lif modeli ve yapılışında bulunduğu gibi.
Bu yeni lif modeli çeyizlere layık güzellikte. Morun iki ayrı tonu, kara ve sarı lif ipleri ile örülen menekşe motiflerinin lifin ortasında ve kıyılarında orantılı bir şekilde kullanılması bu güzelliği bir kat daha artırmış. Zeminde ise beyaza yer verilmiş.
Bakmaya Doyamayacağınız Menekşe Lif Modeli Nasıl Örülür?
Bu lifin yapımında bize lazım olacak malzemeler; 7 numara tığ, 5 değişik renkte lif ipi, makas, iğne ve iplik.
Menekşe Lif Modeli Yapımı
Düşmanları kıskandıracak güzellikte olan menekşe lif örneği aynı vakitte bir yuvarlak lif modelidir. Resimde beyaz renkle görülen zeminin yapımı ile başlanıyor. Bu kısım mısır lif yöntemi ile örülüyor.
Menekşe Lif Örneği
Sonra kıyı kısımlarına sırası ile sarı, kara ve menekşe tonları ile tırabzanlar oluşturularak menekşe çiçekleri örülüyor.
Son olarak tekrar beyaz renk kullanılarak tırabzanlarla bu sefer ufak yuvarlak bir zemin örülüyor. Sonra kıyılarına kara, sarı ve mor tonları ile 4 adet menekşe örülüp lifin tam ortasına dikiliyor.
Siz değişik renklerle de denemeler yapıp tekrar güzel neticeler elde edebilirsiniz. Menekşe lifin yapılışını daha iyi anlayabilmek amacıyla de alttaki videosunu izlemenizi öneriyoruz.
https://youtu.be/bBhK4aE5kQE

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.