Tığ İşi Bayan Yelek Yapımı

26.03.2020
5.616
Tığ İşi Bayan Yelek Yapımı

Tığ İşi Bayan Yelek Yapımı
Tığ ile oluşturulan yelek modellerine olan ilgi sebebi ile sizler amacıyla yeni modeller incelemeye devam ediyorum. Örgüye yeni başlayanları da düşünerek yaka ve koltuk kesimi de tespit edilen maydanozlar yelek modeli anlatımını sizlerle paylaşıyorum.
Angora iple oluşturulan tığ işi yelek tam çeyizlik bir model olmuş. Dolgulu oluşturulan bir model. Bu yüzden biraz daha çok ip gidebilir. Bu modeli angora iplerle yapmanızı öneririm.
Dolgulu bir model bulunduğu amacıyla kalın iplerle yapmanızı önermem. Kaba durabilir. Dolgulu bulunduğu amacıyla kalın olabilir. Hem de videolu olarak yaka ve koltuk kesiminin nasıl yapıldığını da paylaştım.
Genel olarak arka kola kesimi ile ilgili çok soru geliyor. Arka kol kesimi aynı ön kol kesimi gibi yapılmaktadır. Sadece arka kol kesimi daha az yapılır. Yeleğin ön gövdeleri amacıyla 5 model konulmuş.
Yelek 40 gövde kadar ideal olacaktır. Her gövde amacıyla bir model artırabilirsiniz. Arka gövde amacıyla 10 model koyabilirsiniz. Kullanacağınız ip kalınlaşır sa verdiğim rakamlar büyük gelecektir.
Nazlı elişim kanalının ayrıntılı anlatımı ile rahat bir şekilde yeleği yapabilirsiniz. İlk videoda modelin yapımı ve rakamları anlatılırken ikinci videoda ise yaka ve koltuk kesimi anlatılmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.