Saç Örgü Modeli Patik Yapımı

27.05.2020
2.465
Saç Örgü Modeli Patik Yapımı

Saç Örgü Modeli Patik Yapımı
Aslında örme taban üstüne çalışılan bir örgü patik bu kez keçe taban ile nasıl yapıldığına tanık olacaksınız. Saç örgü modeli bu keçe tabanlı sürüme da uygulanmış. Hatta biraz daha çoğu yapılarak yanlarına da aynı modelden konulmuş. Tabi örme taban gibi keçe tabanlı modeli de neticede gayet şık olmuş.
Kullanılan keçe taban 37-38 numara ayaklar içindir. Bunun yanısıra patiklik ip, bir dizi boncuk başka sarfedilen malzemeleri oluşturmuş. Bu güzelim çeyizlik boncuklu saç örgülü babet 3 numaralı tığ ile örülmüş.
Eğer daha yalın bir keçe tabanlı babet çalışması düşünüyorsanız son derece kullanımı kolay olan tığ işi babet yapımına da bakmalısınız.
Saç Örgülü Babet Nasıl Örülür
Boncuk süslemeli saç örgülü babet yapımına keçe tabanına sık iğne çalışması uygulanarak başlanmıştır. Topuktan 4 tanesine üçlü, yanlarda önde 5 delik kalana kadar sırası ile 2 ile 3 batılarak çalışılmıştır. Önde burun evresinde ise sık iğneler üçlü batılarak çalışılmıştır. Sadece ön ve arka meydana denk gelen birer deliğe 4 batılmıştır.
Tabanın etrafı sık iğnelendikten sonra 1 sıra sık iğne ve 1 sıra da çift tırabzan gidilmiştir. Daha sonrada üstüne saç örgülü ve boncuklu olan örnek olarak kurulumuna geçilmiştir.
Saç örgüleri ön kısımda 5 dilimlik çalışılmıştır. Aralarda tekrar çift tırabzan çalışması uygulanmıştır. Boncuklar her bir saç örgüsü yapılırken ek edilmiştir. Bu şekilde tabanın etrafı dönülerek yukarıya doğru 4 sıra saç örgülü boncuklu model çalışılmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.