Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı

26.05.2020
2.047
Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı

Merdiveni Örgü Modeli Yapılışı
Sevgili örgü sevenler bugün sizlere çok güzel yeni dizaynlı bir petlatton merdiveni örgü modeli hazırladım ve yapılış aşamalı video paylaştım.
Ajurlu bir modelin değişik çalışması olan bu güzel yeni dizayn olan modeli yelek olarak çalışıp sizlere de evvelce yapılışını sonrada kol kesimleri sizlere paylaşacağım takip ederseniz ve bu güzel modeli yapacak olursanız abone olarak ya da sayfamı takip ederek bulabilir ve düşünce edine bilirsiniz.
Arkadaşlar bu modeli şahsım tasarlayıp ve kalın şiş ile çalışmam mı sizlere sunarken sizlerde dilediğiniz ip ile şiş kullanarak çalışabilirsiniz.
Tığ işini aratmayacak bu güzel modeli umarım beğenip yapacaksınız bende sizlerden yorumlarınızı beklerim .
PETLATTON merdiveni olarak adlandırdığım bu modeli asker merdiveni olarak benzettiğim amacıyla ancak aşk merdiven olarak da adlandırabilirsiniz.
modelimizin tanımine gelince başlama yöntemi haroşe ile çalışarak başladım ancak sizler dilerseniz değişik başlama yöntemi kullanabilmeniz mümkün .
5 ilmekten meydana gelen bir modelin yapılışı ilk 2 ilmek örelim sonra 2 ilmek arasına geçip ilmek uzatarak 1 ilmek örelim başka ilmek 2 ilmek olarak keselim ve tekrar 2 ilmek keselim şişe ipimizi 2 dolayıp 2 ilmek keserek ve başka 2 ilmek araların da ilmek uzatarak 1 ilmek başka ilmek ile birleştirip keselim ve tekrar 2 ilmek keserek ipimizi şiş 2 dolayıp devam edelim .
Arka yüzüne gelince ters örgü örerek devam edelim ajur yaptığımız ilmeğin ilk ilmeğe alttan alarak örüp başka ilmekleri normal örgü yaparak devam edelim ve ayni prosedür ile ön yüzünü örmeye devam ederek modelimizi tamamlıyoruz .
Eğer bu modeli tanım olarak karışık bulduysanız video anlatımını izleyerek daha basit çalışabilirsiniz.
Evet arkadaşlar bu güzel modelin dizaynı bana ait olup kol kesimlerini de sizlere paylaşacağım takip ederek nasıl tam ayrıntı olduğunu görebilir ve sizlerde yapılışında düşünce edine bilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.