Kare Örgüden Bot Patik Modeli

01.07.2020
3.107
Kare Örgüden Bot Patik Modeli

Kare Örgüden Bot Patik Modeli
İki şişle çok basit örgü patikler yapılabilmektedir. Yazımızda da bu mevzuya numune olacak bir çalışma sunacağız. Bu çalışma ile kare şeklinde bir parça örüp dikip birleştirerek basit boy patik modeli elde edeceksiniz.
Sarı ve beyaz renklerinde iplikler ile örülmüştür. Sarı normal patik ipliği iken beyaz da patik ipliğine yakın simli bir ip kullanılmıştır. Şiş olarak misinalı şiş tercih edilmekle beraber numarası 3 mm’dir. Örgüden sonra dikiş amacıyla bir yün iğnesi ile her sırada değişik renkle çalışılacağı amacıyla bir de makas kullanılmıştır.
İki Şişle Kare Örgüden Çok Kolay Bayan Bot Patik Örneği Yapımı
37-38 ayak numarası amacıyla 50 ilmek atılarak başlanmıştır. Daha büyük ya da daha ufak ayak numaraları amacıyla 4 ilmek çok ya da 4 ilmek eksik başlamalısınız.
Kare Örgüden Çok Kolay Bot Patik Örneği
Sonra iki renkle sadece haroşa örerek bir kare parça elde edilmiştir. Dönüşümlü olarak bir renkten 4 diş, başka renkten 2 diş haroşa sırası çalışılmıştır. Toplamda 52 haroşa sırası çalışılarak kare örgü parçası bitirilmiştir.
İki renkli basit bot patik amacıyla örgü işi tamamlandıktan sonra katlama ve dikiş işlemine geçilmiştir. İlk evvelce örgü parça köşelerinden üçgen olacak şekilde katlanmıştır. Sonra üçgenin bir kenarı tamamiyle dikilmiştir. Diğer kenarı uç alanına doğru bir oran açıklık kalacak şekilde dikilmiştir.
Kare Örgüden Çok Kolay Bot Patik Örneği Yapılışı
Açık olan alanı dışa doğru katlandıktan sonra basit bot patik örneği kullanıma hazır duruma gelecektir.
Bu tarz basit şişle örgü bot yapımı gerektiğince rağbet görmektedir. Zaten sitemizde bu ve buna benzer numunete yapımı basit bot tipi patik modelleri bulabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.