Baklava Dilimi Lif Yapılışı

15.11.2020
3.014
Baklava Dilimi Lif Yapılışı

Baklava Dilimi Lif Yapılışı

Yeni gelin baklava dilimi lif yapılışı bir önceki paylaşımlarımız da gelin lif modelinin yuvarlak modelini sizlere sunmuştuk bugün baklava dilimi lif yapılışını siz kıymetli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Takım lif çalışması isteyen arkadaşlarımız amacıyla kırmızı renk ip seçimi ile yapıldığında çeyizlik lif modellerin favorisi olacak lif örnekleri arasında yer bulacaktır.

Lif modelleri son zamanların en çok yapılan el işleri arasında yer almaktadır. Farklı modeller, yeni tasarımlar çoğu modelin bulunması hanımlarımızın ilgisinde olmaktadır. En yeni lif örnekleri amacıyla sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yeni gelin baklava dilimi lif yapılışı
Malzemeler: 3 renk lif ipi 1 yumak simli punch ipi Sarı boncuk 2 numara 1.75 mm tığ Makas ve iğne

Yapılışı: Baklava dilimi şeklinde yıldız orgu yöntemi ile lif tabanı hazırlıyoruz. Tek fıstıkla başlayarak 16 sıra ve 16 fıstık olacak şekilde sıra sonlarında arttırma prosedürü yaparak örüyoruz. 16 fıstık olduktan sonra tam tersini yaparak sıra başında eksiltmeler prosedürü yaparak tüm fıstıklar tamamlanana kadar eksiltiyoruz. Ortadaki ufak parçada da aynı şekilde başlayıp 4 fıstığa kadar arttırıp ardından eksiltme prosedürü yaparak ufak bir parça hazırlıyoruz. Büyük tabanda kıyı uygulamasını 4 sırada tamamlayıp bitirdikten sonra lifin üzerinde bir sıra içeriden başlayacak şekilde yeşil ipimizle boncuklu zemin ve çiçekler amacıyla zemin hazırlıyoruz. Ortadaki parçada da kıyılarda ayni prosedürü yapıyoruz. En son olarak lalelerimizi yapıyoruz ve kıyılardaki laleleri ortadaki boncukları diktikten sonra kıyı dilimlerin arasına dikerek sabitliyor. Detaylı anlatımı amacıyla videomuzu izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha çoğu amacıyla linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı amacıyla paylaşımlarınız gerektiğince kıymetlidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.