İri Çapraz İlmekli Lastik Modeli

04.09.2023
244
İri Çapraz İlmekli Lastik Modeli

Bildiğimiz fantezi lastik modelinden daha iri ve kabartmalı bir manzarası var. Buna bağlı olarak sarfedilen ilmek adedi da değişik oluyor. Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün arka sırasından örmeye başlıyoruz. Önce kıyı ilmeğini örmeden alın. Sonra baştaki ilk ilmeği değil ikinci ilmeği ters olarak örün. Sonra ilk ilmeği ters olarak örün. Bu sırada ilmeklerin yönünü çevirmek yerine yerlerini değiştirerek örüyoruz. Sonra bir ilmek düz örün.
Bu örgüde düz ilmeği iki adet olarak kullanıyoruz ve bu iki ilmeğin konumunu değiştirerek örüyoruz. Böylece çapraz görüntülü bir örgü elde etmiş oluyoruz. İlk ilmeği örmeden evvelce arkasındaki kalan ikinci ilmeği evvelce ters olarak örüp ardından ilk ilmeği ters örmeniz gerekiyor. Sonra bir ilmek düz örerek sıra süresince örgüye bu şekilde devam ediyoruz. Örgünün ön sırasına geçince evvelce kıyı ilmeğini örmeden alın. 2 adet olan düz ilmekleri aynı arka sırada bulunduğu gibi evvelce ikinci ilmeği düz örüp sonra ilk ilmeği düz olarak örün.
Arada bir ilmek ters örün. Hem ön sırada hem arka sırada 2 ilmeğin evvelce ikinci ilmeğini sonra ilk ilmeğini örün. Ön sırada bu ilmekleri düz arka sırada ters şeklinde örmelisiniz. Modelin arasında bir adet ters ilmek kullandım. Bu ilmeği de ön sırada ters arka sırada düz olarak örün.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.