En Kolay En Güzel Yelek Modeli

24.03.2020
5.858
En Kolay En Güzel Yelek Modeli

En Kolay En Güzel Yelek Modeli
Bugün sizlerle en basit en güzel bebek ve bayan yeleği yapımını göreceğiz. Yapımı çok basit ve gerektiğince gösterişli bir şiş örgü modelinin tanımını yapacağım. Model 2 sıradan oluşuyor. 7 ilmekle oluşturulan modeli dilerseniz lastik kullanmadan örebilirsiniz.
Benim kullandığım ip biraz dolgun yapıda bulunduğu amacıyla modeli çok güzel gösterdi. İlmekleri şişe takıp ön doğrultudan örmeye başlayın. İlk iki ilmeği ters örün. Bir ilmek dolayıp bir ilmek ters örün. 3 ilmeği ters örerek kesin. Bir ilmek ters örün. Bir ilmek dolayıp 2 ilmek ters örün.
2 adet ters ilmek örgü süresince devam edecek. Bu 2 ilmeği ters örünce bir ilmek dolayıp modele geçin. Model 5 ilmekle yapılıyor. İlk ilmek ters örülüp ileri 3 ilmek ters örülerek kesilecek. Bir ilmek daha ters örüp bir ilmek dolayarak modeli bitirin.
Modelin başında ve sonucunda artırma yapın. Böylece tam ortada kalan 3 ilmeği kestiğimiz vakit ilmek eksilmesi olmayacak. Sırayı tamamlayıp arka tarafa geçin. Aralarda ördüğümüz 2 ters ilmeği arka doğrultuda düz olarak örün. Modelin bulunduğu 5 ilmeği terse dönüştürerek örün.
2 düz 5 ters şeklinde sırayı tamamlayın. Tekrar ön tarafa geçince 2 ilmek ters örün. Bir ilmek dolayıp bir ilmek ters örün. 3 ilmeği ters örerek kesin. Bir ilmek daha ters örüp bir ilmek dolayın.
Sürekli olarak bu şekilde devam eden bir model. Modelin başlangıcı küçücük kıvrımlı bir görünüme sahip. İsterseniz bir kaç sıra haroşa örüp modeli sonra uygulayabilirsiniz,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.