Dikişsiz Burgulu Saç Bandı Yapımı

13.07.2020
3.463
Dikişsiz Burgulu Saç Bandı Yapımı

Dikişsiz Burgulu Saç Bandı Yapımı
Tığ ile örebileceğiniz en kolay örgü saç bantlarından birinin daha yapılışını anlatacağız. 4 sırada biten bu saç bandının orta kısmındaki kıvrımlı yapı dikişsiz boyunluktaki gibi örgünün başında oluşturulan bir yöntemle burgulu duruma gelmektedir. Bu kıvrımlı yapısı sebebi ile de dikişsiz burgulu saç bandı adını almıştır.
Oldukça kalın bir ip kullanılmıştır. 6 numara tığ ile örülmüştür. Eğer elinizde bu kadar kalın ip yoksa birkaç ipi birleştirerek de bu saç bandını örebilirsiniz. Hatta saç bandını biraz daha büyütüp de aynı burgulu yapıyı bozmadan bir boyunluk bile yapabilirsiniz.
Dikişsiz Burgulu Saç Bandı
Tığ İşi Kolay Dikişsiz Kıvrımlı Saç Bandı Nasıl Örülür?
Şiş ile örülen dikişsiz boyunluk yapımında ilk sırada oluşturulan küçük bir işlemle örgü iki yana doğru ilerlemekteydi. Bu tığ işi kolay burgulu saç bandı da aynı mantıkla ilk sırada çevrilen tırabzan sırası ile her iki yana büyümektedir.
Bu ilk püf noktası idi. İkincisi ise saç bandının çift sayıda örülmesidir.
Dikişsiz Burgulu Saç Bandı Yapılışı
Dikişsiz bulunduğu amacıyla örülecek baş çevresince zincir çekilerek başlanmalıdır. Daha sonra bu çekilen zincir kaydırma yöntemi ile birleştirilip yukarıya da belirti edilen püf noktaları öneme alınarak tırabzanlarla ilerlenmektedir.
Daha eskiden bildirdiğimiz gibi aynı mantıkla başlangıç zinciri artırılarak saç bandı değil de bir tığ işi boyunluk bile örebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.