Kolay Motifli Bebek Battaniyesi

20.09.2022
503
Kolay Motifli Bebek Battaniyesi

Kolay Motifli Bebek Battaniyesi

Çok iyi herkezin bildiği iki modeli birleştirerek tek motif yaparak güzel bir battaniye örüyoruz. İlk motifimiz popcorn papatya motifi. Diğeri ise hanım dilendi bey beğendi motifi. Bu iki güzel çok sevilen motifi birleştirerek yeni bir motif meydana getiriyor daha sonra bu motifle bebek battaniyesi, örgü elbise modelleri, örgü kırlent modelleri, örgü hırkalar, bebek örgüleri örüyoruz. Renk renk beyaz papatyalar örüyoruz. Ardından ise etrafını renkli örgü ipleriyle tamamlıyoruz. Battaniyeyi ise dilerseniz motifi dikerek dilerseniz de son turda sık iğne ile birleştirerek tamamlıyoruz.

Çiçek motifli en güzel bebek battaniyesi modellerinden bahsedecek olursak daha evvelce ördüğümüz yeni kare motifli bebek battaniyesi yapılışını incelemenizi öneririm. Renkli birkaç turda tamamlayacağımız basit örgü modellerinden. Bebek battaniyesi motif yapımı ise kuzey yıldızınızı andıran tek renk motiflerden. Gelelim şimdi basit motifli bebek battaniyesinin anlatımına.
Tığ işi örgü modelleriyle yapılmış harika bir motif daha. Battaniye olarak örüyoruz bu güzel motifi. Renkli kısımlarda bundan sonra ipleri kullanabilirsiniz. Beyaz ve sarı hazırladıktan sonra papatyalarımızı örüyoruz. Daha sonra dış evresinde ise dilediğimiz rengi kullanıyoruz.

İki değişik boyutta iki değişik renkle örülmüş basit motifli bebek battaniyesinin duruşunu gördük. Son olarak ise derhal videodan yapılışını izleyelim.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.