Ahududu Modeli Bebek Yeleği

04.05.2020
4.582
Ahududu Modeli Bebek Yeleği

Ahududu Modeli Bebek Yeleği
Kız bebekler amacıyla örülmüş harika bir yelek modeli. Ahududu örgü modeli ile de taçlandırılmış. Ortaya da çok şirin ve çok şık bir bebek yeleği örneği çıkarılmış. Bu modeli bizlerin beğenisine sunmuş olduğu amacıyla ise Çok Şeker Örgüler youtube kanalına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Eğer sizler de değişik bebek yelekleri örmek istiyorsanız bu değişik tasarıma sahip yeleği denemenizi tavsiye ederiz. Model aynı vakitte çift doğrultulu kullanım imkanı da sunuyor. Ahududu örneği yalnızca etek ucu evresinde kullanılmış. Onun haricinde lastik ile örülen ve kolay bir yapılışa sahip.
Hem düğme hem de bağcık kullanılması da bebek yeleğine değişik bir tarz kazandırmış. Model 1 yaş amacıyla ideal ve 2 yumak Nako Elit Baby bebe ipi kullanılmış. 2 adet düğme, 4 numara şiş ve 3,5 numara tığ da sarfedilen başka malzemeleri oluşturmuş.
Ahududu ile erişkin yeleği örmek isteyenler alttaki modeli inceleyebilir.
İki Şişle Ahududu Bebek Yeleği Nasıl Örülür?
Modele 131 ilmekle başlanmış ve sonrasında da 2 haroşa sırası örülmüştür. Devamında da ahududu modelinin kurulumuna başlanmıştır.
Toplamda 3 sıra ahududu sırası örülmüştür.
Bundan sonra da yeleğe önde 2 ters-1 düz, arkada ise 2 düz-1 ters örerek devam edilmiştir.
Kollara gelindiğinde kol kesimleri, yaka gelindiğinde yaka kesimleri yapılarak ahududu bebek yeleği tek seferde çıkartılmıştır. Dikiş prosedürü bir tek omuzlarda uygulanmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.