Kolay Haroşa Yelek Yapımı

03.05.2020
3.810
Kolay Haroşa Yelek Yapımı

Kolay Haroşa Yelek Yapımı
Tamamen haroşa teknikleri ile örülen erkek bebek yeleği modeli. Haraşo ile örüldüğünden ötürü da yapımı gerektiğince basit. Toplam 3 değişik renk ile örülüyor ve 1 yaş bebekler amacıyla uygun.
Yelekte sarfedilen renkler Nako Elit Baby saks mavisi, koyu gri ve beyaz. 3,5 ya da 4 numara misinalı şişle örülmesi tavsiye ediliyor. Hem de 5 düğmeli bir tasarımı bulunuyor.
Tek ya da iki renkli de örülebilir. Bu 3 renkli modeli kadar güzel olacağına eminiz. Genellikle elinizde kalan bundan sonra iplerinizi değerlendirebileceğiniz bir proje. Kolay bir şekilde erkek çocuk ya da bebekleriniz amacıyla örebilirsiniz.
Misinalı Şişle Kolay Haroşa Bebek Yeleği Nasıl Örülür?
Şişe 66 ilmek atılarak basit bebek yeleği yapımına başlanıyor ve tamamı haroşa ile örülüyor.
Belli Aralıklarla renk değişimine gidiliyor. İlk evvelce saks mavisi, sonra gri ve son olarak da beyaz renkle yelek bitiriliyor.
Bu yapımı basit haroşa bebek yeleği tüm olarak örülmüyor. İlk evvelce ön gövdelerden biri arkanın tamamı ile beraber örülüyor. Sonra başka ön gövde ile örgüye devam edilerek yelek tamamlanıyor. Diğer ön omuz kısmından başlanıp aşağıya etek ucuna doğru örülüyor.
Yaka ve kol kesimlerindeki artırmalar ile eksiltmelere yelek örülürken ilgi edilmesi gerekiyor.
Tüm şunlar sonucunda örgüden hiç anlamayan ya da yeni başlayanların bile örebileceği basitlıkta bir yelek modeli elde ediliyor. Daha ayrıntılı anlatımı alttaki videosunda gayet net bir biçimde anlatılıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.