Tığ İşi Oyuncak Hayvan Yapımı

10.08.2022
705
Tığ İşi Oyuncak Hayvan Yapımı

Tığ İşi Oyuncak Hayvan Yapımı

Tığ işi oyuncak hayvan yapımı hazırladık. Hem de kadife ipten örüyoruz. Tığ işi örgü modellerinde harika bir amigurumi tanımı. Amigurumi tariflerimize çok sevimli kunduz tanımı ekliyoruz. Sayıları ayarlayarak çok minnoş kunduz ailesi örebilirsiniz. Kadife ipler kalın bulunduğu amacıyla örgü oyuncak modellerini çok kısa sürede tamamlayabilirsiniz. İnce iplerle ördüğünüzde ve aynı sayılarda ördüğünüzde aynı büyüklükte oyuncaklar olmayacaktır. İnce pamuklu iplerle ördüğünüzde tur adetlerini artırmanız lazım. Ördüğümüz sevimli hayvanları çoğu yerde kullanıyoruz. Sadece oyuncak olarak yapmıyoruz. Örneğin amigurumi tabure modellerinde kullanıyoruz. Amigurumi bebek odası duvar süslerinde kullanıyoruz. Amigurumi kapı süsü modellerinde kullanıyoruz. Amigurumi telefon süsü örneklerinde kullanıyoruz. Amigurumi dönence modelleri örüyoruz. Tabi bu modelleri örerken tur adetlerini, oyuncakların boyutlarını ayarlamayı unutmuyoruz.

Amigurumiden erkek bebekler amacıyla öreceğiniz örgü araba yapımı anlatımlı modeli inceleyebilirsiniz. Sadece erkek çocuklar amacıyla araba ile oynamayı seven kız çocukları içersinde örebilirsiniz. Amigurumi tavşan, amigurmi bebek tarifleri önceki içeriklerimizde mevcut. Hepsini buraya sığdıramıyoruz ama ana sayfadan bütün tariflere ulaşabilirsiniz.

Tığ işi oyuncak hayvan yapımında kadife ipleri kullanıyoruz. İplerimiz kalın bulunduğu amacıyla 8 mm tığla örüyoruz. Hem de renkli keçe, emniyetli göz, makas, goblen iğne, toplu iğne, işaretleyiciler, sıcak silikon tabancası lüzumlu olacak. Daha sonra gövdeyi örerek oyuncağımızı örmeye başlayacağız.

Çok sevimliler değil mi. Bu sevimli kunduz ailesinden örmek dilerseniz derhal tanımı aşağıda. Hadi beraber örelim. İyi seyirler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.