3 Boyutu Kabartmalı Örgü Modeli Yapılışı

08.05.2020
4.469
3 Boyutu Kabartmalı Örgü Modeli Yapılışı

3 Boyutu Kabartmalı Örgü Modeli Yapılışı
Kullanımı çok güzel olan 3 ebatlı kabartmalı bir örgü modelidir. Sağa sola, yukarıya aşağı nereye esnetirseniz esnetin yine eski durumunu alın bir yapısı vardır. Bir başka kullanım basitliği da hem erkek hem de bayan örgülerinde yetişkin, çocuk ve bebek ayrımı yapmaksızın kullanmak mümkün olmasıdır.
Bu modelle kazak, süveter, yelek, atkı, bere ve daha çoğu örgü örebilirsiniz. Daha kalın bir iple battaniye bile yapabilirsiniz.
Ön yüzü kabartmalı bir görünümdedir. Arka yüzü de pürüzsüz ve düzgündür. Şişle örülen bir örgü modelidir.
İki Şişle 3 Boyutlu Kabartmalı Örgü Modeli Nasıl Örülür?
Modelin ilmek adedi 6 (4+2) ve katlarından oluşmaktadır. Anlatımına da şişe 36 ilmek atılarak başlanmaktadır. Modele başlamadan evvelce lastik örülmemiştir. Amaç modelin nasıl yapıldığını göstermek bulunduğu amacıyla lüzum duyulmamıştır.
Bir sıra 2 düz-4 ters bir sıra da 4 ters-2 süz örerek 3 ebatlı örgü modeli amacıyla kurulum yapılmıştır.
Örneğin ilk sırası ön yüzde 2 ters-4 düz şeklindedir.
İkinci sıra arka yüzde ilmekler geldiği gibi örülmektedir. Düzler düz, tersler ters olacak şekilde.
Üçüncü sıra ön yüzde 2 ters ilmekle 4 düzün arasından bir ilmek çıkartılmakta ve 2 ters ilmeğin önüne ek edilmektedir. Sonra bu ilmekle ondan sonra gelen ters ilmek beraber örülmektedir. Yanındaki ilmek de ters olarak örülmüştür. 4 düze geçildiğinde ise ilk ve sondaki ilmek düz, aradaki 2 ilmek ise ters örülmektedir.
Dördüncü sıra arka yüzde ilmekler 2 düz-4 ters olarak örülmektedir.
Beşinci sırada yön değiştirme prosedürü uygulanmış olup örnek olarak kurulumu tamamlanmıştır. Detaylı anlatımına alttaki videosundan ulaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.