Brezilya Nakışı Havlu Yapım

07.07.2022
2.205
Brezilya Nakışı Havlu Yapım

Brezilya Nakışı Havlu Yapım

Brezilya nakışı tekniklerinden havlularda kullanacağımız desenlerde çiçek çalışması, yaprak çalışması hazırladık. Brezilya nakışı havlu yapımı. Yine havlu üstünde tespit edilen desenleri bebek örgülerini süslemek amacıyla kullanabilirsiniz. Kendinize ördüğünüz örgüleri süslemek içersinde kullanabilirsiniz. Rokoko nakışı modelleri, tohum işi modelleriyle çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Süslemelerinize pullar, boncuklar, inciler dikebilirsiniz. Adım ismim nakışı havlunun üstüne nasıl işleyeceğimiz anlatılıyor. Nakışı işledikten sonra kıyı oyası olarak dilerseniz iğne oyaları ister mekik oyaları dilerseniz tığ oyaları yapabilirsiniz. Üzerine nakış işleyeceğimiz havlular özel olarak satılıyor. İşlemelik havlu olarak tuhafiyelerde, nette bulabilirsiniz. Bende bu tür bir havlu üstüne kanaviçe işlemiştim. Kenarına ise tekrar aynı renklerle iğne oyası yapmıştım. Çok güzel olmuştu. El nakışı modellerinden bahsedelim biraz. Yine havlular üstünde ya da değişik yerlerde kullanacağımız harika misaller var. Brezilya nakışı çift atış yöntemi ile çok güzel çiçekler yapabilirsiniz. Renkleri ayarlayarak kır çiçekleri, gelincikler, papatyalar yapabilirsiniz. Rokoko nakışı gül nasıl yapılır ismim ismim resimlerle tanımını paylaşmıştık. İnceleyerek çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Uygulayacağımız çok çok desen var. Beğendiklerinizi yapabilirsiniz. Şimdi yeni örnek olarak anlatımına geçelim.

Brezilya nakışı çiçek, Brezilya nakışı yaprak yapımıyla, dallarla süslenmiş çok hoş bir havlu yapımı hazırladık. Çeyizlik havlu modelleri olarak kullanacağımız güzel bir çalışma. 2 güzel video ile baştan sona yapılışını izleyeceğiz. Böylece ister havlulara istersek de değişik kumaşlar üstüne nakışı işleyebileceğiz. Bebek battaniyelerini, bebek yeleklerini, hırkalarını süslemek amacıyla kullanabiliriz.

Nakışlı havlumuz bitirildiğinde yukardaki gibi olacak. Çok güzel değil mi. Eğer havlu olarak ya da değişik çalışmalarda Brezilya nakışı havlu yapımı desenini yapmak dilerseniz buyurun

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.