Yüksek Tepeler Örgü Modeli

05.05.2020
980
Yüksek Tepeler Örgü Modeli

Yüksek Tepeler Örgü Modeli
Bayan ve bebek örgülerinde kullanabileceğiniz baharlık bir örgü modeli olan yüksek tepeler örgü modelini inceleyeceğiz. Şerife Hanım’ın anlatımı ile bu güzelim ve kolay örgü modeli ile sizler de derhal baharlık örgülerinizi örmeye başlayacaksınız.
Model 3 ilmek ve katları ile +2 kıyı ilmeğinden oluşmaktadır. İnce Angora iplerle her türlü bayan örgülerinde çok şık duracaktır. Orta kalınlıkta iplerle de bebek örgülerinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ajurlu bir yapısı bulunduğundan bilhassa baharlık örgülerinizde değerlendirmeniz doğru olacaktır.
İki Şişle Yüksek Tepeler Örgü Modeli Nasıl Örülür?
Öncelikle tersten bütün ilmekler ters örülür.
Ön yüze geçildiğinde kıyı ilmeği alınır. Sonra ip önden arka tarafa istikbal şekilde şişe dolanır ve bir ilmek örmeden alınır. Sonraki 2 ilmek düz olarak örülür. Sıra bu iki işlemin tekrarı ile bitirilir.
Sonraki sıra arka yüzde ise ön yüzde düz olarak örülen 2 ilmek ters örülür. Ön doğrultuda dolanıp atlatılan iki ilmek gibi görünen ilmek de ip önden arkaya alınarak başka şişe örmeden alınır. Sonuç olarak 2 ilmekten 1 ilmek daha çıkarılır.
Yüksek Tepeler Örgü Örneği Yapımı
Tekrar ön yüze gelindiğinde terste meydana gelen 3 ilmek örmeden alınır. Sonraki 2 ilmek düz örülür ve atlatılan 3 ilmek düz örülen 2 ilmeğin üzerinden atlatılıp bırakılır. Bu sıra bu işlemlerin tekrarından oluşur.
Son olarak terste bütün ilmekler ters örülür ve yüksek tepeler örgü modeli tamamlanır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.