Yelpaze Modeli Yelek Yapılışı

21.09.2022
1.045
Yelpaze Modeli Yelek Yapılışı

Yelpaze Modeli Yelek Yapılışı

Şiş örgü örnekleriyle devam ediyoruz. El örgü hırka modelleri, örgü yelek modelleri, örgü elbise modellerinde kullanacağımız çok güzel bir model. Yelpaze modeli yelek yapılışı. Hep aynı örneklerden sıkıldıysanız ve değişik modellerin yapılışlarını arıyorsanız bu şişle örülmüş yelek örneği tam sizlere göre. Örgü yelek modellerinde alize diva kullanılıyor. Düz renkler seçerek örüyoruz. Ara renkli kısımlarda batik ipler bordür evresinde ise tek renk ipler tercih ederek yeleği örebilirsiniz. Dikey çizgiler, renkli çizgilerden meydana gelen yelek örüyoruz. Dikişsiz tek parçadan meydana gelen bir yelek. Örmesi de basit. Yan örülen yelekte gövde ayarlamasını boyutlarını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Dökümlü bir yelek modeli.

Kendinize spor örgü yelek modellerinden güzel yeni modeller arıyorsanız sizlere önerimiz yazlık basit yelek modelini incelemenizi öneririz. Yine şiş örgü yelek modellerinden bahsedecek olursak şişle kare motiften örgü yelek yapılışı çok hoşunuza gidecek. Bittiğinde çok şık duruyor. Hazırsanız yelpaze modeli yelek yapılışına geçelim.

Renkli iplerle örülmüş dikişsiz, dökümlü bir yelek örüyoruz. Beden ölçülerini de istediğimiz gibi ayarlayabileceğimiz çok hoş duran bir yelek. Yelpaze modeli yelek yapılışında 4 numara şiş kullanıyoruz. İplik olarak ise alize diva tercih ediyoruz. Hırkaya 152 ilmek atarak başlıyoruz. İlmekler gevşek olacak ki başlangıçta kasmasın. Bordür rengi ile 2 diş haraşo örüyoruz. Ara kısımda tekrar batik ya da düz renge geçiyoruz. Kol evine kadar 12 dilim örüyoruz. Arka amacıyla 29 dilim başka ön kısım amacıyla ise 12 dilim gerekiyor. Kol altı amacıyla ise 3 er dilim örülmüş. 42 gövde amacıyla uyumlu. Beden büyütmek amacıyla ön alanı büyütebilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.