Altıgen Motifli Ekose Bebek Battaniyesi

15.10.2022
320
Altıgen Motifli Ekose Bebek Battaniyesi

Altıgen Motifli Ekose Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesi modelleriyle devam ediyoruz. Sırada yuvarlak motiflerle hazırlanmış ekose bebek battaniyesi tanımı var. Kolay bebek battaniyesi modellerinden. Yuvarlak motifi iç kısım olarak örüyoruz. Daha sonra dış çevresini tamamlayarak altıgen motife çeviriyoruz. Altıgen motifler bebek battaniyelerinde çok kullanılıyor. Sizde battaniye modelleri arıyorsanız bu güzel, basit altıgen motifli ekose bebek battaniyesini örebilirsiniz.

Bebek battaniyesi örerken en güzel örgüleri, örnekleri araştırıp çocuklarımız amacıyla torunlarımız amacıyla örüyoruz. Örneğin hem kız bebekler amacıyla hem de erkek bebekler amacıyla öreceğiniz örgü ayıcıklı battaniye yapılışı çok beğeneceğiniz modellerden. 2 motifin tamamlanmasından oluşuyor. Kolay motifli bebek battaniyesi çok hoş papatya motiften oluşuyor. Sevdiğiniz renklerle çiçekleri örüp battaniyelerinizi tamamlayabilirsiniz. Tığ işi motifli battaniye yapılışı amacıyla detaylara geçelim. Keyifle yeni bebek battaniyesi modelini örelim.

Altıgen Motifli Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?
Modelde gördüğümüz battaniye motifiyle, rengiyle, kıyı süslemeleriyle çok şık olmuş. Eğer sizde aynı ölçülerde aynı renklerde örmek dilerseniz kırmızı, pembe, sarı, koyu gri, açık gri, yavru ağzı renklerini hazırlayabilirsiniz. Yada elinizde olan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz.

Altıgen motifli ekose bebek battaniyesi 137 x 152,5 cm civarında. Yapacağınız battaniyenin ölçülerine göre motiflerin adedi değişecektir. Bu battaniye amacıyla 11 sarı, 13 açık gri, 26 kırmızı, 26 pembe, 39 adet ise yavru ağzı ve pembe kullanılmış. Her motifin son turunda gri renk kullanılmış ve motifler birbirine eklenmiş. Motif şemasını ve mafsala şeklini görelim.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.