Tunus İşi Popcorn Yapılış

30.11.2020
1.204
Tunus İşi Popcorn Yapılış

Tunus İşi Popcorn Yapılış

 

Merhaba arkadaşlar. Yine sizlere her türlü örgülerinizde kullanabileceğiniz bir model paylaşmak itiyorum. Bebek patiği, bebek yeleği, bebek battaniyesi, örgü bere modeli, hırka modeli ve başka örgülerinizde basitlıkla kullanabilirsiniz. Daha evvelce sizlere tunus işi nasıl yapılır bahsetmiştik. Tunus işinden çoğu örgü yapılıyor. Ve ben tek model olarak düşünüyordum. Bu kadar tür bulunduğunu bilmiyordum. Sizlere değişik modeller buldukça paylaşmaya çalışacağım. Farklı model olarak sizlere tunus işi nergis modelini paylaşmıştık. Sizler doğrulusunda çok beğenildi. Yine çizgili tunus işini paylaştık. Her türlü örgülerinizde deneyebilirsiniz.

Bugünde tunus işi bebek battaniyesinde kıyı modeli olarak ya da hat saptamak amacıyla yapabileceğiniz popcorn yapılışını göstereceğiz. Oldukça basit. Aynı ilmek amacıylae 3 adet çift trabzan yaparak oluşuyor. Son ilmekler beraber örülüyor. Popcorn sıklığının kendiniz belirleyebilirsiniz. Sıra sonuna kadar ördükten sonra tekrar classic tunus işinde bulunduğu gibi geri 2 ilmek olarak örüyoruz.

Oldukça basit bir model. Bu modelle atkılar da yapabilirsiniz. Çok şık olacaktır. Öreceğiniz bütün modellere yakışacaktır. Örneğin tunus işi hırka yapacaksanız kol kısmına ve yaka kısmına tunus işi popcorn uygulayabilirsiniz. Ve örgü hırka modeline daha değişik bir hava katacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.