Yıldız Dilimli Lif Modeli Yapılışı

23.05.2021
192
Yıldız Dilimli Lif Modeli Yapılışı

Yıldız dilimli lif modeli yapılışı

Yıldız dilimli lif modeli yapılışı gerektiğince güzel lif modelini sizlerin beğenisine sunuyoruz. Yapımı dilim olarak meydana gelen bir örnektir.

Çeyizlerin vazgeçilmezi lif örnekleri değişik çizgileri, desenleri yeni modelleri ile siz lif sevenlerin beğenisinde olmaya devam etmektedir.

Farklı ve şık lif modelleri amacıyla yazımızdaki linke ve sayfamızı ziyaret ederek çoğu modeli bulabilirsiniz.

Yeni öğrenecek olan arkadaşlarımız içersinde video anlatımlı olması sizlere gerektiğince yarar sağlayacak yeni lif çalışmalarında yine beraber olma dileğiyle hoşçakalınız..

Yıldız dilimli lif modeli yapılışı
Lif modeli 4 renk lif ipi kullanıyoruz

Kırmızı beyaz ve 2 ton yeşil

2 Numara silikon saplı tığ kullandım siz elinize yatkın bir tığ kullanabilirsiniz

Lifimize yeşil ipimizle başlıyoruz 2 zincir çekerek amacıylae bir fıstık yapıp üstüne bir fıstık ve zincire bir fıstık yaparak ilk sıramızı oluşturuyoruz başka sıralarda sonlarda artırarak 6 sıra yapıp 7 ci sırada beyaz ipimizi kullanarak 3 sıra sonlarında artırma yaparak tamamlıyoruz başka sırada yeşilin başka tonuyla ortasına bir yaprak yapıp sırayı tamamlıyoruz.

Sıramızda kırmızı iple bir gül yapıyoruz ve bu sıradan sonra sıra başların da eksilterek ilerliyoruz beyaz ipimizle ve 2 fıstığı bir kapatarak tamamlıyoruz kırmızı ipimizle 2 sıra kıyı geçip bir parçayı bu şekilde tamamlanıyor. Bu yaptığımız motiften 6 adet yapıp daha sonra beyaz ipimizle üzerinden fıstıklar yaparak iki parçayı birbirine ekliyoruz her parça aynı teknikle örülüp eklememiz bittikten sonra ortasına açık kalan yere bir puf çiçeği yaparak lifimizi bitiriyoruz yapacak olan arkadaşlara basit gelsin..

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha çoğu amacıyla linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı amacıyla paylaşımlarınız gerektiğince önemlidir.

Suzanın elişi dünyası youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.