Top Çiçekler Yelek Modeli

28.01.2021
1.457
Top Çiçekler Yelek Modeli

Top Çiçekler Yelek Modeli

Top çiçekler yelek modeli ilk görünüşte puf puf yumuşacık bir görüntüye sahip. Yelek modeli şişe ile yapılmaktadır. Ama üzerinin top çiçekleri tığ ile yapılmaktadır.

Tomurcuklu bir yelek modeli bulunduğu amacıyla çok kalın bir ip kullanmayın. Angora ip bu yelek modeline çok yakışacaktır. Pastel tonları kullanmanızı öneririm.

Yelek modeli 38-40 gövde amacıyla ideal olacaktır. Yeleğin ön parçaları amacıyla 4 adet top çiçek modeli 94 ilmek kullanılmıştır. Ön lastik amacıyla 17 ilmek kullanılmaktadır.

94 ilmeğin 17 adedini ön lastik amacıyla kullanıp kalan ilmekleri model alanı amacıyla kullanın. Yelek amacıyla arka parçayı 140 ilmek 8 model olarak başlayın.

Aralarda diğer bir model olmadığı amacıyla toplamıyor ve bu yüzden ilmek miktarını çok çok başlamayın. Kullandığınız ip kalınlığına göre şiş kalınlığı seçin.

İnce ipleri ince şişlerle örün. İnce ip kalın şişle örülünce örgü sarkar. Bu yelek modelinin lastikleri amacıyla bağlamalı lastik kullanılmıştır. Top çiçeklerinin çok büyük olmasını istemiyorsanız dolguları daha az yapın.

Çeyizlik yelek modeli arayanların kaçırmaması gereken bir yelek modeli olmuş. Ceyda hanım ördüğü yelek modelinin hem adetlerini hem anlatımını ayrıntılı bir şekilde yapmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.