İki Renkli Yıldız Örgü Modeli

11.05.2020
2.774
İki Renkli Yıldız Örgü Modeli

İki Renkli Yıldız Örgü Modeli
Yıldız örgü modeli örgülerde gerektiğince tanınan ve yapılan bir modeldir. Aynı vakitte tekrar basit örgü modellerinden biridir. İki renkli bulunduğu kadar tek renkle de çalışılabilir. Bu anlatımda ise iki renkli yıldız örgü modeli gösterilmiştir.
Daha eskiden iki ve tek renkli olanının başka anlatımlarını sitemizden paylaşmıştık. Yapılışı onlardan değişik değildir. Birebir aynıdır. Sadece anlatım değişiklıkları mevcuttur. Size hangisi daha çok anlaşılır geliyorsa onun anlatımına bakın.
Yine de kısaca modelden konuşmak gerek görülürse bebek örgülerinde çokça tercih edilmektedir. Yine patiklerde, şapkalarda ve battaniyelerde de kullanılmaktadır.
Bir başka anlatımı da alttaki gibidir.
İki Şişle İki Renkli Yıldız Örgü Örneği Nasıl Örülür?
İlk renkle 2 sıra haroşa örülerek iki renkli yıldız örgü örneğinin kurulumuna başlanmıştır. Bu aşamadan sonra ikinci renge geçilmiştir. Daha sonra 1 sıra düz ve 1 sıra ters örgü örülerek 2 sıra düz örgü elde edilmiştir.
Sonrasında ilk renge geçilerek bundan sonra yıldızların yapımına geçilmiştir. Modelin ilk esnasında ilk renkle üçlü ilmek kümeleri oluşturulmuştur. Bu ilmeklerden ortadaki iki kez dolanarak örülmüştür. Üçlü gruplardan sonra ise ikinci renk ile 1 ilmek örmeden alınmıştır.
İki Renkli Yıldız Örgü Modeli Yapımı
Sonraki sırada yani örgünün tersinde ise bu ilk renkle yapılan üç ilmekten ikisi şişten çıkartılıp tekrar aynı şişe geri takılmıştır. Daha sonra da bu üç ilmek iki kez beraber örülmüştür.
Son olarak düz yüzde ikinci renkle tüm ilmekler örülerek iki renkli örgünü ilk yıldız modelleri meydana çıkartılmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.