Tığ İşi Kaz Ayağı Örgü Modeli

07.05.2020
3.513
Tığ İşi Kaz Ayağı Örgü Modeli

Tığ İşi Kaz Ayağı Örgü Modeli
Sizlere daha önceki konularımızda kaz ayağı örgü motifinin nasıl yapıldığını paylaşmıştık. Şimdi de değişik bir anlatımını sizlerin beğenisine sunuyoruz. İki renkle çalışılan bu örgü modeli biz hanımlar doğrulusunda gerektiğince süregelen olarak çoğu örgüde kullanılmaktadır. Yapımı da gerektiğince basitdır.
Bu model çalışılırken Etrofil Lux Cotton marka ip kullanılmıştır. Örme prosedürü de 4 numara tığ ile yapılmıştır.
Önü arkası birdir ve o yüzden de çok rahat bir şekilde çift taralı da kullanılabilir.
Tığla İki Renkli Kaz Ayağı Modeli Nasıl Örülür?
İkinin katlarında zincir çekilerek kaz ayağı örneğinin yapımına başlanmıştır. Yapılışı ufak bir numune üzerinden gösterilmiştir. Bunun amacıyla de başlangıç zinciri ile beraber 13 zincir çekilmiştir.
Zincirden sonra ilk sıra 1 sık iğne-1 tırabzan şeklinde ilerlemiştir. Sıra sonucunda ikinci renk ip örgüye ek edilerek başka sıraya başlanmıştır.
Tığ İşi Kaz Ayağı Örgü Örneği Yapımı
Diğer sırada bir ileri sırada ilk renkle örgüye devam edileceği amacıyla ilk renkte arkadan yürütülmüştür. Peki, ikinci sıra nasıl yapılmıştır? İkinci sıraya ilk sıradaki tırabzan üstüne sık iğne, sık iğne üstüne de tırabzan çalışılarak devam edilmiştir.
Bundan sonra yapılacaklar ikinci sıranın tekrarı gibidir. Her renk değişiminde bir önceki renk kesinlikle arkadan yürütülmektedir.
Sizler de bu basit ve güzel kaz ayağı örgü modeli ile mükemmel örgüler örebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.