Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı

06.07.2021
159
Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı

Örgü Ceket Yapımı Anlatımlı

Tığ işi örgü modellerinden yeni modelle devam ediyoruz. Örgü ceket yapımı anlatımlı model motiflerle tamamladığımız tariflerden. Hem şemalı olarak hem de videolu anlatımlarla hazırladık. İki şekilde de takip ederek el örgü modellerini yapabiliriz. Örgü hırka modellerinde aynı tarzda örüp sizde beğendiğiniz değişik motifleri kullanabilirsiniz. Yada motifleri örüp yalnızca tek motiflerden meydana gelen hırkalar örebiliriz. Bebek battaniyesi modelleri örebiliriz. Motif çok güzel. Renkli olarak örüldüğünde örgü bebek battaniyelerinde kullanıldığında mükemmel olacaktır. Benzer tarzda ördüğümüz yelek olarak kullandığımız model var. Sizlere onu da önermek istiyorum. Şal yelek yapılışı. Benzer tarzda örülüyor. Esasında duruş olarak aynı görünüyor. Örgü hırka yapılışı videolu anlatımlı olarak örüyoruz. Videodan ellerini takip ederek örebilirsiniz. Ben dil bilmediğim amacıyla ellerini takip ediyorum. Anlatımı şema ile destekleyerek örüyorum. Arada sırada direk olarak şemadan takip ediyorum. Örgü ceket yapımı anlatımlı modelin detaylarına geçiyoruz.
2 mm tığla, pamuklu iple ördüğümüz kırmızı renkli motiflerle süslenmiş bir hırka. Kolay modellerden. Her renkle örüp severek öreceğiniz hırkalardan. Motifimiz de basit örneklerden. Sizde hırka amacıyla değişik motifleri de kullanabilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi motifi kullanılabilir. Çok şık olur.

Hemen sizlere örgü ceket yapımı anlatımlı modelin şemasını görelim.

Şemaları inceledik. Adım ismim takip ettiğimizde basit öreceğimiz örgülerden. Hırkamızın nasıl durduğuna bakalım mı. Örgü ceket yapımı anlatımlı model her bireyin çok seveceği modellerden. İşte en güzel hırkaların bitmiş hali.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.